XS
SM
MD
LG
Euroleague
27.03.2020
19:00
Euroleague
27.03.2020
19:30
Euroleague
27.03.2020
20:00
Euroleague
27.03.2020
21:45
Euroleague
27.03.2020
22:00
Euroleague
02.04.2020
19:00
Euroleague
02.04.2020
19:45
Euroleague
02.04.2020
20:00
Euroleague
02.04.2020
21:00

Lider u Zvorniku, derbi u Obudovcu, hercegovački u Trebinju

Slavija - Crvena zvijezda

Posle desetonedeljne pauze mečevima 10. kola nastavlja se prvenstvo Republike Srpske u konkurenciji odbojkašica, a očekuje se nekoliko zanimljivih susreta.

Lider šampionata paljanska Jahorina putuje u Zvornik na meč sa Drinom, a u Istočnom Sarajevu "Sokolice" dočekuju poslednje Modriču.

Derbi će se odigrati u Obudovcu gdje će snagu odmjeriti drugi i treći tim sa tabele Crvena Zvijezda i Ljubinje Bankom.

U prvom dijelu sezone ekipa iz Ljubinja nanijela je jedini poraz "Zvijezdašicama" i Ljubica Šarkanović, Rada Đokić, Anka Kojić, Iva Čolić, Anđela Tomašević, mlađana Matea Stanić i ostale Obudovljanke spremaju revanš i žele produžiti niz od osam zaredom pobjeda.
Neće biti lako, i izabranice trenera Srđana Miloševića imaju svoje adute, biće velike borbe te se očekuje prava odbojkaška poslastica.

Zanimljiv susret se očekuje i u hercegovačkom derbiju, a sastaće se u Trebinju "Leo" i Hercegovac iz Bileće, a biće neizvijesnosti i takmičarske draži i u Bijeljini između starih sportskih rivala Radnika i Glasinca.

Mečevi u Bijeljini, Obudovcu i Istočnom Sarajevu su na rasporedu u subotu, a susreti u Trebinju i Zvorniku su na programu u nedelju.

Prva liga Republike Srpske
10. kolo / satnica i službena lica

Subota: 15. februar
Bijeljina: Radnik - Glasinac (16,00)
Delegat - kontrolor: Milan Nikolić / Brčko
Prvi sudija: Veselin Drobnjak / Modriča
Drugi sudija: Sređan Furtula / Pale

Obudovac: Crvena Zvijezda - Ljubinje Bankom (17,00)
Delegat - kontrolor: Branislav Bošnjak / Prnjavor
Prvi suduja: Borislav Cvišić / Gradiška
Drugi sudija: Dušica Kovač / Banja Luka

Istočno Sarajevo: Slavija - Modriča (17,00)
Delegat - kontrolor: Srđan Baralić / Pale
Prvi sudija: Nebojša Kulidžan / Bileća
Drugi sudija: Gorica Rudić / Pale

Nedelja: 16. februar
Trebinje: Leotar - Hercegovac (13,30)
Delegat - kontrolor: Nikola Kozić / Ljubinje
Prvi sudija: Slobodan Antunović / Gacko
Drugi sudija: Dragan Pešut / Ljubinje

Zvornik: Drina - Jahorina (17,00)
Delegat - kontrolor: Željko Kerović / Lopare
Prvi sudija: Velimir Drobnjak / Modriča
Drugi sudija: Draženka Košarac / Pale


Crvena zvijezda 3 : 1 Drina
Radnik 3 : 0 ŽOK Leotar
Glasinac 3 : 0 Slavija
Ljubinje 0 : 3 Jahorina
Hercegovac 3 : 1 Modriča
Tabela
Poz Tim UT PB PR BOD
1 Jahorina 13 12 1 36
2 Crvena zvijezda 13 12 1 36
3 Ljubinje 13 9 4 27
4 Glasinac 13 7 6 21
5 Slavija 13 5 8 16
6 Radnik 13 5 8 16
7 ŽOK Leotar 13 5 8 14
8 Hercegovac 13 5 8 14
9 Drina 13 3 10 8
10 Modriča 13 2 11 7