Rudar . Posušje
26. kolo su u Banovićima u petak otvorili domaća Budućnost i kakanjski Rudar. Gosti su već nakon prvog poluvremena sve riješili golovima Edija Bešića (20), Omera Musića (22) i Damira Hrelje 33), u 61. minuti Mujarić je postavio konačnih 3:1.
U Orašju u duelu domaćeg istoimenog sastava i lidera Posušja, Dedić je u 12' minuti iz penala domaće doveo u rezultatsku prednost 1:0, a Bubalo je 15 minuta prije kraja pogodio za 1:1. U Bihaću domaće Jedinstvo i konjički Igman su odigrali utakmicu preokreta. U 84. mnuti Igman je golom Čubare stekao prednost 0:1, međutim u samoj završnici drama, domaći u 90. minuti stižu do izjednačenja golom Čakića 1:1, da bi u nadoknadi izgubljenog vremena Pljevljak donio pobjedu 2:1.
U Gradačcu domaća Zvijezda i Radnik su odigrali bez golova, u Goraždu istoimeni sastav i Vis Simm Bau su odigrali 2:2, derbi kola u Tešnju između domaćeg TOŠK –a i Travnika, slavili su domaći golom Ajdina Mujagića u 38. minuti 1:0, dok je gračaničko Bratstvo minimalno porazilo na svom travnjaku Čapljinu 2:1, nedjeljni susret u Gabeli između GOŠK –a i Slavena je završen rezultatom 6:1 za Gabeljane.
Lista strijelaca:
14 golova, Selmir Mahmutović (NK Vis Simm Bau), Dženan Haračić (NK GOŠK),
11 - Maid Jaganjac (NK Bratstvo), Kerim Tatar (FK Goražde),
10 - Dino Dizdarević (NK Vis Simm Bau)
9 - Mirza Kovač (NK Vis Simm Bau),Sedin Ljuca (NK Čapljina)Husein Poturalić )NK Bratstvo), Semir Dedić (NK Orašje),
8- Mirnes Salihović (NK Zvijezda), Alden Vladavić (FK Radnik),
7 –Senad Kašić (FK Igman), Ivan Bešlić (NK Posušje), Sedin Škrijelj (NK TOŠK), Nermin Hadžić (NK Jedinstvo), Mirnes Salihović (NK Zvijezda), Stefan Stojanov (NK Bratstvo),
6-Kemal Hasikić (NK Bratstvo), Kenan Dervišagić, Belmin Kobilica, Faruk Gačan (FK Rudar), Antonio Vidović (NK Zvijezda), Zvinimir Mikić (NK Orašje),Dario Blagojević, Bojan Mihajlović (FK Goražde),
5- Amar Memić (FK Radnik), Ivan Buhač, Josip Serdarušić (HŠK Posušje),
GOŠK | 3 : 0 | Rudar |
Travnik | 0 : 2 | Čapljina |
Slaven | 1 : 3 | Radnik |
TOŠK | 3 : 0 | Igman |
Budućnost | 1 : 0 | Posušje |
Bratstvo | 0 : 4 | Vis Simm Bau |
Zvijezda | 4 : 1 | Goražde |
Jedinstvo | 2 : 1 | Orašje |
Poz | Tim | Utak | Pob | Ner | Por | Bod | |
1 | Posušje | 30 | 18 | 7 | 5 | 61 | |
2 | TOŠK | 30 | 16 | 6 | 8 | 54 | |
3 | Rudar | 30 | 15 | 5 | 10 | 50 | |
4 | Goražde | 30 | 14 | 7 | 9 | 49 | |
5 | Zvijezda | 30 | 14 | 6 | 10 | 48 | |
6 | Bratstvo | 30 | 14 | 6 | 10 | 48 | |
7 | GOŠK | 30 | 12 | 7 | 11 | 43 | |
8 | Jedinstvo | 30 | 13 | 4 | 13 | 43 | |
9 | Radnik | 30 | 11 | 7 | 12 | 40 | |
10 | Budućnost | 30 | 12 | 4 | 14 | 40 | |
11 | Vis Simm Bau | 30 | 11 | 6 | 13 | 39 | |
12 | Travnik | 30 | 10 | 9 | 11 | 39 | |
13 | Igman | 30 | 10 | 7 | 13 | 37 | |
14 | Orašje | 30 | 10 | 6 | 14 | 36 | |
15 | Čapljina | 30 | 10 | 6 | 14 | 36 | |
16 | Slaven | 30 | 1 | 5 | 24 | 8 |