Derbi kola TOŠK - u, začelja Jedinstvu, dva remija u Goraždu i Gradačcu

Rudar . Posušje

26. kolo su u Banovićima u petak otvorili domaća Budućnost i kakanjski Rudar. Gosti su već nakon prvog poluvremena sve riješili golovima Edija Bešića (20), Omera Musića (22) i Damira Hrelje 33), u 61. minuti Mujarić je postavio konačnih 3:1.

U Orašju u duelu domaćeg istoimenog sastava i lidera Posušja, Dedić je u 12' minuti iz penala domaće  doveo u rezultatsku prednost 1:0, a Bubalo je 15 minuta prije kraja pogodio za 1:1. U Bihaću domaće Jedinstvo i konjički Igman su odigrali utakmicu preokreta. U 84. mnuti Igman je golom Čubare stekao prednost 0:1, međutim u samoj završnici drama, domaći u 90. minuti stižu do izjednačenja golom Čakića 1:1, da bi u nadoknadi izgubljenog vremena Pljevljak donio pobjedu 2:1.

U Gradačcu domaća  Zvijezda i Radnik su odigrali bez golova, u Goraždu istoimeni sastav i Vis Simm Bau su odigrali 2:2,  derbi kola u Tešnju između domaćeg TOŠK –a i Travnika, slavili su domaći golom Ajdina Mujagića u 38. minuti 1:0,  dok je gračaničko Bratstvo minimalno porazilo na svom travnjaku Čapljinu 2:1, nedjeljni susret u Gabeli između GOŠK –a i Slavena je završen rezultatom 6:1 za Gabeljane.