Domaćin bio bliži trijumfu

Denis Ćorić

Igman i Posušje remizirali su danas u utakmici 26. kola  lige BiH.

Susret je završen rezultatom 1:1, a Posušje je poraz izbjeglo zahvaljujući pogotku u 90. minuti susreta.

Trener Posušja Denis Ćorić nakon utakmice je priznao da je Igman zaslužio pobjedu, ali da su njegovi igrači pokazali karakter.

Čestitke i jednoj i drugoj ekipi za ono što su pokazali na ovom stvarno teškom vremenu. Bilo je teško igrati po ovome. Prvo poluvrijeme nije nas nigdje bilo, Igman je zabio gol i mogao otići čak i na 2 ili 3:0, ali srećom po nas nije. Na poluvremenu smo se malo dogovorili, napravili korekcije neke, malo promijenili sistem igre. Nije to bilo sjajno, ali malo smo stabilizovali igru,  uhvatili ritam i na kraju u 90. minuti zabili gol. Možda nam se vratilo iz prošlih utakmica gdje smo imali dvije ili tri stative. Kad sve sagledate, Igman je možda više zaslužio, ali Bože moj to je tako, možda smo mi zaslužili nekad prije i danas nam se vratilo. Velika stvar za nas, osam kola smo neporaženi i sigurno iz ove utakmice možemo izvući neke stvari koje nisu dobre, ali momcima svaka čast na karakteru i zalaganju, poručio je Ćorić.

O narednoj utakmici koju Posušje igra sa Željezničarom, Ćorić je rekao da će njegova ekipa ići na pobjedu.

- Idemo igrati kao sve dosad. Danas nama nisu igrali tri-četiri vrlo bitna igrača i nadam se da ćemo imati širi roster za utakmicu sa Željom. Vjerujem ćemo u uz jednu energiju, želju, fantastičnu publiku doći do pobjede. Svaku utakmicu idemo na tri boda, vidjećemo kako će to izgledati, zaključio je trener Posušja.

Zvijezda 09 1 : 2 GOŠK
Tuzla City 3 : 1 Široki Brijeg
Igman 1 : 1 Posušje
Željezničar 0 : 0 Sarajevo
Borac 1 : 0 Sloga
Zrinjski 1 : 0 Velež