Istorijska utakmica u Mariboru: Futsalerke Bosne i Hercegovine savladale Sloveniju

Istorijska pobjeda u Mariboru

Ženska futsal reprezentacija Bosne i Hercegovine odigrala je svoju prvu istorijsku utakmicu od samog osnivanja i ostvarila prvu istorijsku pobjedu, tako što je trijumfovala u Mariboru protiv selekcije Slovenije u prijateljskom susretu, a bilo je 2:3 za izabranice Nijaza Mulahmetovića.

Prvi istorijski pogodak za Bosnu i Hercegovinu koji će ostati zapisan zauvijek postigla je Nikolina Milović u trećem minutu utakmice nakon fenomenalnog udarca, gdje joj je petom loptu ostavila Branka Bagarić i to je bilo 0:1. U sedmom minutu domaćin je izjednačio rezultat preko Ermenc, veoma dobrim udarcem.

Bh. tim do nove prednosti dolazi samo tri minute kasnije, kada je Milović šutirala, a njen udarac odbranila golmanica Slovenije, no lopta se nespretno odbila od Mahvar i to je 1:2 za bh. tim. Imale su obe selekcije nekoliko prilika da postignu još neki pogodak u prvom poluvremenu, ali su mreže mirovale i na odmor se otišlo sa jednim golom prednosti Bosne i Hercegovine.

Posljednja dva gola na meču vidjeli smo u samom finišu susreta. U 18. minutu drugog poluvremena, Bagarić je iskoristila grešku domaće igračice i ukrala joj loptu, te joj nije bilo teško poslati loptu u mrežu za 1:3. Ipak, već u sljedećem napadu Slovenija je smanjila rezultat na 2:3 preko Krajnc, ali nije bilo vremena za povratak i Bosna i Hercegovina je slavila u Mariboru. Ove dvije reprezentacije odigraće i sutra prijateljsku utakmicu od 16:00 časova na istom mjestu.

Slovenija – Bosna i Hercegovina 2:3 (1:2).
Dvorana: Spodnji Duplek
0:1 Milović (4.), 1:1 Ermenc (7.), 1:2 Mavhar (9./ag), 1:3 Bagarić (38.), 2:3 Krajnc (39.)