I bez policajca Bobana, mali „krojači“ uzimaju medalje

Fudabaleri derventskog „Tekstilca“, generacija 2009. koju vodi trener Slobodan Boban Kovačević, inače  krim-tehničar u Policijskoj stanici Derventa, osvojila je prvo mjesto u ovoj uzrasnoj kategoriji na 6. Dječijem  turniru „Derventa“, koji je okupio oko 700 mladih fudbalera.

Ovaj put, mladi fudbaleri bili su uskraćeni za savjete svog trenera Bobana koji je bio na godišnjem odmoru, ali su pokazali da su dobro naučili ono što im je prenio.

Takmičenje su započeli u grupi A u kojoj igrali ŠF „Prijatelji“ Brod , FK“ Laktaši“ i FK“ Budućnost“ Šargovac. Grupni dio takmičenja su završili na prvom mjestu  sa dvije pobjede i jednim neriješenim rezultatom.

U četvrtfinalu igrali su sa odličnom ekipom Spartak iz Banja Luke, gdje u regularnom dijelu nije bilo pogodaka, da bi na penale Dervenćani slavili sa 4:3.

U polufinalnu su sa minimalnim rezultatom savladali FK „Ilićka“ iz Brčkog, dok su u finalu bili bolji od ekipe iz Broda 2:1, nakon preokreta.

Pored osvojenog prvog mjesta,  ova ekipa imala je i najboljeg igrača turnira  Aleksandra Stojčića.

Inače, Boban i njegova generacija 2009. na brojnim turnirima osvaja medalje, te pokazuju da Tekstilac u ovoj generaciji ima svijetlu budućnost.

Željezničar Sport team : Borac
Kozara : Velež
Široki Brijeg : Zvijezda 09
Radnik (BN) : Tuzla City
Željezničar : Zrinjski
Radnik (H) : Krupa
Sarajevo : Sloboda