Igman gura ka Premijer ligi

Odigrano je 5. kolo m:tel Prve lige FBiH, konjički Igman nastavlja sjajnu seriju, ovaj put puleni  Adnana Elezovića su na svom travnjaku zabilježili  pobjedu protiv ekipe Vis Simm Bau i sve je veći kandidat za mjesto koje vodi u elitu bh. fudbala. Konjičani su stekli prednost nakon centaršuta kapitena Igmana Senada Kašića u 38. minuti autogolom Bešića 1:0, u 44. minuti nakon pogreške u odbrani Igmana Velid Šehić je poravnao rezultat 1:1. Na početku drugog poluvremena Armin Bešagić je još jednom dokazao da je fudbalski velemajstor kada je pogodio za konačnih 2:1.

U Srebreniku  prisutni gledaoci su vidjeli nevjerovatnu utakmica sa sedam postignutih golova između OFK Gradine i Mladost DK.

Nakon prvog poluvremena bivši premijer ligaš je imao prednost od 0:2 (Grahovac, Anel Dedić). Na startu drugom poluvremena Salem Dedić smanjuje na 1:2, ali Anel Dedić postiže svoj drugi gol za 1:3. Mehmedović pogađa za 2:3, a Semir Dedić porvnava na 3:3, u 89. Ahmed Šabić donosi velike radost za OFK Gradinu za pobjedu od 4:3. Na ovoj utakmici Zvonimir Mikić je imao čak tri asistencije za pobjedu OFK Gradine.

U Orašju su domaći istoimeni sastav i banovićka Budućnost su odigrali 2:2. Već na otvaranju susreta Trumić je doveo gote u vodstvo 0:1, Janjić je u 4. minuti izjednačio na 1:1, Prgić u 60. minuti sa penala dovodi Budućnost u prednost 1:2, a Hasić u 85. minuti postavlja konačnih 2:2.

Gračaničko Bratstvo je „protutnjalo“ kroz Bihać savladavši domaće Jedinstvo 3:0, golovima,  Poturalića, Aletića i Šere. U Hadžićima su mreže mirovale u duelu između domaćeg Radnika i Travnika. Gabelski GOŠK je zabilježio gostujuću pobjedu u Tomislavgradu golom Šantića, a kakanjski Rudar je zabilježio prvu ovosezonsku pobjedu u domaćem duelu sa gradačačkom Zvijezdom, strijelca, Belmin Kobilica.

Ovo kolo su  nedjeljnim susretom okončali u Tešnju domaći TOŠK i Goražde, Tešnjaci su rezultatom 3:0 savladali Goraždane (Mahmutović 2, Šehić).

Rezultati,

Konjic : FK Igman – NK V is Simm Bau 2:1 (Bešić 38' AG, Bešagić 48'/Šehić 44').

Srebrenik  : OFK Gradina – FK Mladost DK 4:3 (S. Dedić  46' 55' Mehmedović 69' Šabić 89'/Grahovac 7' A. Dedić 47' Mehmedović 72').

Kakanj :  FK Rudar – NK Zvijezda 1:0 (Kobilica 40').

Bihać : NK Jedinstvo – NK Bratstvo 0:3 (Poturalić 52' Aletić 56' Šer 71' ).

Tomislavgrad :NK Tomislav –NK GOŠK  0:1 (Šantić 44' ).

Hadžići : FK Radnik – NK Travnik  0:0.

Orašje :NK Orašje – FK Budućnost 2:2 (Prgić, Janjić /Trumić 1', Husić 85' ).

Tešanj :   NK TOŠK  - FK Goražde 3:0  (Mahmutović 8' 45' Sejmenović 60').

Lista strijelaca:

6 golova,

Selmir Mahmutović (NK TOŠK),

3- Ammar Đuderija (FK Goražde), Hrustan Kadrić (NK Jedinstvo), Leo Janković (NK Tomislav), Salko Nargilić (NK Orašje), Elvedin Aletić (NK Bratstvo), Josip Šantić (NK GOŠK), Anel Dedić (FK Mladost),

2 – Senad Kašić, Sedin Ljuca (FK Igman), Samir Burić, Zvonimir Mikić (OFK Gradina), Eldin Fačić (NK Zvijezda),  Ismet Pendek, Branislav Šer, Elvedin Aletić (NK Bratstvo), Nihad Šero (NK Jedinstvo), Safet Čago, Vladimir Grahovac (FK Mladost), Ševkija Resić (BFK Simm Bau), Stefan Janjić (NK Orašje), Anel Husić, Armin Vrabac (FK Budućnost),

1 – Amar Sabljica(FK Igman), Idriz Džafić, Adis Goralija, Belmin Čehajić, Enis Sadiković (FK Rudar), Enes Brčkalić, Semir Dedić, Eldin Hasanbegović, Husein Musić (OFK Gradina), Rijad Pljevljak, Amar Mehić, Kenan Handžić (Goražde), Ahmed Hasinović (NK Bratstvo), Josip Bandić, Stipan Križanac, Branimir Šiško (NK Tomislav), Armin Šljivar, Faris Fejzić, Amar Jašarević (FK Radnik)..

Autogol,

1 – Harun Jelovac, Dženan Kišić (FK Mladost), Haris Kulovac (NK Bratstvo).

FK Igman – BFK Vis Simm Bau 2:1 (1:1)

Konjic, Gradski stadion, gledalaca : 400, glavni sudija : Ermin Hadžović (Sarajevo) , pomoćnici : Almir Huskić (Bugojno) i Nisad Ahmetašević (Gradačac), 4. Sudija:  Mahir Mehmedičević (Gradačac), delegat : Seadin Badić (Cazin),kontrolor (Jasmin Topić (Cazin). Strijelci : 1:0 – Bešić (38) AG, 1:1 – Šehić (44), 2:1 – Bešagić (48), žuti kartoni : Ljuca, Drljević, Bibić (Igman), Berbić,Bešić, Alić, Kalesić (Vis Simm Bau). Igrač utakmice : Armin Bešagić (Igman) .

Igman: Čeman , Hebibović , Mandžuka , Bešagić  (od 90.Alić), Čubara , Hreljić , Drljević , Sabljica  (od 71. Bibić ), Alešević  (od 89. Zukić ), Ljuca , Kašić. Trener:Adnan Elezović.

Vis Simm Bau: Abdulahović , Bešić , Nascimento , Beganović , Kalesić , Carvahlo , Garcia Leiner  (od 77. Alić ), Resić , Berbić  (od 72. Veladžić ), Šehić , Albijanić . Trener:Dženan Hošić.