Novi poraz Slobode

Sloboda - Gorica

MRKONJIĆ GRAD - Fudbaleri Gorice iz Šipova na „Lukama 2“, svladali su Slobodu 2:0. Pobjeda gostiju je zaslužena, jer su u meč ušli sa više žara, želje za pobjedom, ali zalaganja i znanja na terenu.

Domaći sastav u prvom poluvremenu djelovao je tromo, bez ideje u igri, ali i zalaganja ne terenu.

S druge strane gosti, koji imaju sigurno kvalitetniju ekipu u odnosu na jesenji dio šampionata pokazali su veliko zalaganje, ali i znanje, što je rezultiralo  sa  dva gola u mreži Stjepanovića.

Gosti su došli u vodstvo u 10 minutu meča. Možda i najbolji fudbaler na terenu Elmin Husić, probilo je odbranu Slobode po lijevoj strani i ubacio lotu pred gol Stjepanovića, gde je spretno zahvatio i u mrežu smjestio Toni Lacić.

Streteg Mrkonjićana  Darko Maletić, u drugim poluvremenu u igru je uveo Maksimovića, Anđelića, Soldata... To se osjetilo u igri, koja bila tečnija i brža.

Međutim, i gosti su nastavili sa odličnom igrom, pa su u 60 minutu povisili rezultat na 2:0. Strijelac je bio Marinko Sivoljić, koji je pored uspavane odbrane Slobode glavom zahvatio loptu i poslao je u golu. za konačnih Sloboda nula, Gorica dva. Potpuno zaslužena pobjedu ekipe iz Šipova. Očito je  trener Duško Sakan dobro posložio i sa tri nova fudbalera osvježio tim na ključnim pozicijama. Posebno dobar utisak, uz standardne Penu, Sivoljića, Mitrića i Sakana ostavio je novajlija Elmin Husić.

Domaćem stručnom štabu ostaje da dobro izanaliziraju igru ekipe, ali i jasno stave do znanja fudbalerima da se bez velikog zalaganja i trčanje ne može ostvariti povoljan rezultat.

Fudbaleri Slobode „generalku“ pred nastavak šampionata u Drugoj ligi -grupa „Zapad“ imaće za sedam dana u Novom Gradu sa ekipom Slobode, čije su ambicije plasman u Premjer ligu BiH.

Ukrina 2 : 0 Proleter
Jedinstvo 2 : 0 Gorica
Sloga (T) 3 : 2 Borac
BSK 5 : 4 Progres
Čelinac 3 : 1 Sloga (S)
Polet 1926 0 : 6 Brdo
Dubrave 1 : 2 Laktaši
Sloboda 4 : 1 Željezničar