Gacko poraženo od Beverena

OK Gacko

Odbojkašice Gacka, šampionske Bosne i Hercegovine julče su startovale porazom u kvalifikacijama za Ligu šampiona. One su poražene u Zagrebu, gdje se igraju mečevi, od belgijskog Asterik Beveren kluba  sa 3:0. Po setovima je bilo: 20:25, 24:26 i 12:25.

Dakle prva dva seta igračice iz Gacka su igrale dobro i kvalitetno, ali u odlučujućim trenucima tim Beverena je bio bolji.

U trećem setu jednostavno se igra Gacka raspala i Belgijanske su lako došle do konačne pobjede od 3:0.

Iris Von je u timu Beverena stigla do 25 poena, a kod Gacka najefikasnija je bila Tamara Divljan sa 12.

Danas će Gačanke igrati protiv Herceg Novog, a trećeg takmičarskog dana protivnik im je tim Mladosti iz Zagreba.

Dvije najbolje ekipe obezbijediće nastavak borbe za Ligu šampiona, a na turniru druge runde kvalifikacija učestvovaće i dva najbolje plasirana tima sa turnira u Brnu, na kom igraju domaćin Kralovo Pole Brno, Gran Kanarija i Alba Blaž, dok je Hapoel Kfar Saba odustao od takmičenja zbog ratnog stanja u Izraelu.

Domaćin turnira druge runde kvalifikacija biće najuspješniji tim iz prvog kruga, a pobjednik će igrati u grupi CEV Lige šampiona sa Koneljanom, Žešovim i Štutgartom, dok će drugoplasirani biti u grupi sa Lođom, Le Kaneom i Prometejom.

Eliminisane ekipe iz u prvoj ili drugoj rundi kvalifikacija nastaviće takmičenje u CEV kupu.