Partizan poražen nakon produžetka

Partizan Mozzart Bet je u Pireju odigrao pravi košarkaški triler. U 4. kolu Evrolige, crno-beli su nakon 45 minuta košarke izgubili od domaćeg Olimpijakosa sa 98:94. Večerašnji meč, obilovao je preokretima i uzbuđenjima, što je na kraju dovelo i do produžetka.

Prva deonica, priprala je domaćima koji su uspeli da steknu sedam poena prednosti, zatim i da je uvećaju na više od 10 tokom druge četvrtine. Ipak, crno-beli do odlaska na petnaestominutni odmor prilaze na -6, a potom i zajvaljujući seriji poena Alena Smailagića početkom treće deonice, stižu do preokreta.

Serija Partizana Mozzart Bet, nastavila se do pred sam kraj treće četvrtine, kada su domaći sa maksimalnih +14, uspeli da smanje zaostatak na 10 poena, pred poslednju četvtinu. Malo po malo, domaći su u smiraj susreta došli do preokreta. Problemi koji su crno-bele pratili sa faulovima visokih igrača, nastavili su se i u drugom poluvremenu, pa je prvo zbog 5 ličnih grešaka iz igre morao Kaminski, a malo zatim i Smailagić koji je prethodno trojkom doneo novih 3 poena prednosti za Partizan.

Ipak, Olimpijakos je u poslednjih dva minuta postigao osam poena, svih osam sa linije slobodnih bacanja i tako na 5 sekundi pre kraja imao +3. Ipak, da se meč tada na završi, pobrinuo se trojkom Džejms Naneli koji je odveo meč u produžetak.

U dodatnih pet minuta, domaći tim je preko Milutinova i Vilijams-Gosa uspeo da stekne ključnu prednost koju crno-beli nisu uspeli da još jednom preokrenu.

Nakon utakmice, trener Partizana Mozzart Bet Željko Obradović je na konferenciji za medije rekao:

„Ako igrate utakmicu ovako kako smo je mi igrali večeras, mislite da imate mogućnost da pobedite. Verujem da smo mi izgubili veliku šansu večeras, ali kako god, želim da čestitam Olimpijakosu na pobedi. Prvo poluvreme nam je bilo problem, izgubljene lopte i skokovi u napadu Olimpijakosa. Iako je igra bila na tom nivou, bio je dobar rezultat za nas, gubili smo samo šest poena. Veoma sam srećan zbog načina kako je moj tim reagovao u drugom poluvremenu, da kažemo da su neke odluke koje smo doneli bile loše i verujem da smo zbog toga izgubili meč. Druga stvar koja je veoma važna jeste što smo igrali bez dva visoka igrača, Kaminskog i Smailagića. To je bio najveći problem za nas“, poručio je Obradović.

OLIMPIJAKOS: Vokap 11, Vilijams-Gos 9, Kenan 11, Luncis 2, Larencakis 19, Papas, Fal 5, Peters 15, Papanikolau 10, Milutinov 16, Tanulis, Abosi

PARTIZAN MOZZART BET: Vukčević, Ledej 18, Avramović 5, Koprivica, Panter 17, Smailagić 16, Jaramaz, Naneli 12, Trifunović, Anđušić 11, Doužer 6, Kaminski 9

(Foto: EuroLeague)