I Valensija u Partizanovom nizu

U 15. kolu Evrolige, Partizan Mozzart Bet je savladalo Valensiju sa 67:72 (14:19, 20:14, 10:20, 23:19)

Velika pobeda Partizana Mozzart Bet na gostovanju u Valensiji! U 15. kolu Evorlige, "Parni valjak" je izdržao sve nalete "Slepih miševa" i nakon 40 minuta velike borbe uspeo da ostvari svoj deveti trijumf u ovom takmičenju. Početak utakmice je bio u skladu sa očekivanjima od duela protiv tima koji igra izuzetno agresivnu odbranu. Na čvrstinu rivala, crno-beli su odgovorili istom merom, pa je nakon 8 minuta igre rezultat glasio 12:12. Tada Kaminski i Ponitka pogađaju za 2, odnosno 3 poena, što je bilo dovoljno za mini seriju Partizana Mozzart Bet i +5 nakon prve deonice.

U drugoj četvrtini, domaći tim nastavlja sa agresivnom igrom, na koju su uspeli da dodaju uspešan šut za tri poena, što je rezultiralo preokretom. Na taj način, Valensija je bila tim sa minimalnih +1 nakon 20 minuta igre.

Drugo poluvreme, počelo je promašajem Kevina Pantera sa linije slobodnih bacanja, nakon tehničke greške koju je dobio trener domaćih. Ipak, crno-beli preko Ledeja i Kabokla brzo dolaze do novih 5 poena prednosti, da bi nakon 30 minuta košarke imali velikih +9.

U poslednjoj četvrtini, domaći sastav uspeva da materijalizuje čvrstu defanzivnu igru i priđe na svega dva poena zastatka posle poena Robertsona sa linije slobodnih bacanja. Tada Smailagić pogađa trojku na novih +5, a na pogodak Džunsa za dva poena, odgovara Panter pogotkom za tri! Do kraja meča, Ledej, Naneli i Smailagić postižu poene i uspevaju tako da sačuvaju prednost crno-belih do samog kraja.

Nakon poslednjeg zvuka sirene, košarkaši Partizana Mozzart Bet su otišli da pozdrave veliku grupu svojih navijača koji su došli da ih bodre i u Valensiji.

Na konferenciji za medije koja je održana posle meča, trener crno-belih Željko Obradović je izjavio:

"Veoma teška utakmica, kakvu smo očekivali. Znali smo jako dobro kako Valensija igra u Evroligi i pokušali smo da se prilagodimo tom stilu igri. Igrali smo jako dobro defanzivno, sa mnogo mogućnosti da pretrčimo teren, ali u nekim trenucima nismo imali strpljenja. Drugi problem bio je ofanzivni skok Valensije. Ali kako bilo, mislim da smo zaslužili pobedu, čestitam mojim igračima i još jednom se zahvaljujem neverovatnim navijačima koji nas prate svuda po Evropi", naglasio je Obradović.

Crno-beli sutra putuju za Madrid gde ih u četvrtak očekuje duel protiv aktuelnog šampiona Evrope i lidera na tabeli Evrolige.