29.12.2023 Administrator DC

Novi poraz Crvene zvezde

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Panatinaikosa rezultatom 82:65 u Atini u utakmici 17. kola Evrolige.

Zvezda sad ima skor šest pobeda i 11 poraza, dok je Panatinaikos zabilježio desetu pobjedu uz sedam poraza.

Gledali smo vrlo tvrdo poluvrijeme sa mnogo grešaka na obje strane.

Zvezda je povela sa 4:7, ali je domaćin brzo preuzeo vođstvo i bio u blagoj prednosti tokom cijelog prvog poluvremena koja je dostizala maksimalnih + 9 poena.

Domaćin je u potpunosti sjajnom odbranom zaustavio Miloša Teodosića, što je napravilo velike probleme crveno-bijelima u organizaciji napada,

Pantinaikos je na odmor otišao sa +7, bilo je 38:31.

U nastavku Panatinaikos stiče dvocifrenu prednost, Zvezda se vratila najviše zahvaljujući Bolomboju, ali potom Simonović greškama omoguvama grčkom velikanu +11 pred posljednju dionicu 61:50.

Zvezda je pokuašala da uhvati priključak u finišu,ali uz očajan procenat šuta to je bilo nemoguće i Panatinaikos je zasluženo slavio.

Dodatni problem za Zvezdu mogla bi da bude povreda Luke Mitroviča koji je nezgodno doskočio i potom nije više ulazio u igru.

U narednom kolu crveno-bijeli gostuju Fenerbahčeu.

PANATINAIKOS – CRVENA ZVEZDA 82:65 (20:17, 18:14, 23:19, 21:15)

Atina - Dvorana: OAKA arena. Gledalaca: 18.124. Sudije: Robert Lotermoser, Džozef Bisang, Mario Majkić.

PANATINAIKOS: Kalaicakis 2, Vildoza 2, Balcerovski, Slukas 9, Grant 14, Nan 6, Lesor 13, Adetokunbo 8, Grigonis 9, Ernangomez 4, Mitoglu 15, Mancukas. Trener: Ergin Ataman.

CRVENA ZVEZDA: Lazarević, Teodosić, Hanga 6, Davidovac 2, Mitrović 12, Lazić, Simonović, Tobi 2, Bolomboj 15, Nedović 15, Giedraitis 1, Dos Santos 12. Trener: Janis Sferopulos.

Košarkaši Crvene zvezde nastavili su u Evroligi da igraju po sistemu toplo hladno. Poraz od Baskonije, pobeda nad Albom, poraz od Reala, pobeda nad Makabijem, pa sada opet poraz od Panatinaikosa. U 17. kolu u Atini domaćin je bio ubedljiv i savladao beogradske crveno-bele 82:65.