Novi dobar nastup Muzaferije

Elvedina Muzaferija

Najbolja bosanskohercegovačka skijašica, Elvedina Muzaferija, danas se takmičila na utrci superveleslaloma u Kvitfjellu u Norveškoj gdje je magla uzrokovala vidljive poteškoće

Takmičenje je više puta prekidano, dopustivši samo 11 skijašica da završe svoje vožnje u prvom satu.

Startavši pod povoljnim brojem 23, najboljim u svojoj dosadašnjoj karijeri, Muzaferija je zauzela 13. mjesto, ostvarivši vrijeme 1:39.09. Iako je u jednom trenutku bila blizu drugog mjesta s malim zaostatkom od 0.37 sekundi za vodećom, na kraju je završila s 1.39 sekundi zaostatka za Federikom Brinjone koja je zauzela prvo mjesto.

Konačni plasman Elvedine Muzaferije među 25 najboljih skijašica koje će učestvovati na finalu Svjetskog kupa u Saalbachu još uvijek je neizvjestan i očekuje se nakon završetka svih nastupa skijašica u Kvitfjellu.