Muk i nevjerica u Istočnom Sarajevu: Sloboda zasluženo odnijela bodove

Sloboda zasluženo nosi bodove

Fudbaleri Slobode iz Mrkonjić Grada su savladali potpuno zasluženo Slaviju u Istočnom Sarajevu u 23. kolu m:tel Prve lige Republike Srpske 1:0.

Malo šta se vidjelo u ovoj utakmici, jedno zaista grozno izdanje Slavije, gosti orijentisani na defanzivu i sudija Bojan Mitrović koji je definitivno zalutao na fudbalske terene Republike Srpske, arbitar koji je uspio iznervirati gotovo sve, domaće, goste, publiku, a u sve se uklopio i četvrti sudija Radenko Jović, koji se prilično napatio sa svojim (ne)znanjem, pa je što se rijetko kada događa na stadionima uspio iziritirati sve. Na kraju, izazvao je i smijeh patnjom sa ručnim semaforom za pokazivanjem izmjene, kada se gotovo minutu čekao da napravi peticu da pokaže ko od igrača izlazi iz igre.

Sloboda je došla sa namjerom da iz čvrste odbrane zaprijete iz kontra napada i brze tranzicije i to im se isplatilo već u 12. minuti. Doskorašnji igrač Slavije, koji je tokom zime napustio klub, Stefan Radaković je postigao sjajan gol snažnim šutem sa nekih dvadesetak metara iskosa. Sirćo je imao loptu na prstima, ali je udarac bio presnažan, lopta je bila u uzlaznoj putanji i pogađa malu mrežu za 0:1.

Nakon toga Sloboda se još više povlači, sjajno djeluje odbrana na čelu sa Danilovićem, Bobićem i Mitrićem, koji su pokupili sve duge lopte koje su išle prema kaznenom prostoru i malo je bilo prostora da se nešto napravi.

Mogla je Slavija brzo da se vrati u meč. Mahir Karić se izvukao na krilo, uputio oštru loptu, kroz peterac, a Vehudin Alešević ne uspjeva da dođe do nje i ona prolazi na kontra stranu. I kada bi Slavija došla do kaznenog prostora, bila u poziciji da uputi šut, defanzivci Slobode su konstantno bili na lopti, blokirali te udarce i praktično Dušan Travar na golu je ostao neugrožen.

Tek, u sudijskoj nadoknadi prvog dijela Slavija prijeti nakon kornera. Vehudin Alešević je preuzeo od Nikole Bjeloša izvođenje kornera, lopta je došla baš do Bjeloša koji šutira, ali opet lopta pogađa jednog od defanzivaca Slobode, ublažava udarac i Travar upisuje prvu intervenciju.

Bojan Mitrović pokazao veliko neznanje

Bacio je Bojan Regoje u drugom poluvremenu sve prema naprijed, u igru su odmah na startu drugog dijela ušli Stefan Arbinja i Đorđe Avdalović, ali prvu šansu opet imaju gosti. Mogao je već tada Marko Babić sve praktično riješiti u ovoj utakmici u 51. minuti, sam je ostao na šutu, ali lopta pogađa Gojkovića na putu do mreže i završava tik pored gola.

Iako je lopta veći dio poluvremena, kao i utakmice, bila u nogama Slavijinih fudbalera, nisu napravili gotovo ništa pred golom Travara sve do 70. minute. Tada Stefan Arbinja proba nakon centaršuta Medića, lopta prolazi tik pored stative. Četiri minute kasnije nakon kornera je u šansi i Beširević. Nogom je probao, lopta odlazi pored gola.

Gosti su se u nastavku potpuno orijentisali na defanzivu, pa i par prilika za otvaranje kontri su usporili, zadovoljni rezultatom. Slavija je bila potpuno bezidejna u ovoj utakmici, pa i ono rijetkih šansi što su stvorili, na kraju kao da lopta nije željela da ih nagradi za urađeno.

Jedina i najljepša akcija na utakmici izvedena je u 85. minuti utakmice i prosto je nemoguće šta je u toj situaciji promašio Stefan Arbinja. Miljan Govedarica mu je dodao loptu, a Arbinja sa manje od pet metara šutira i pogađa Travara, te propada i ta najbolja šansa, ne utakmice, možda i sezone za Sokolove.

Na kraju, potpuno zaslužena, čista, bez ijedna mrlje pobjeda gostiju iz Mrkonjić Grada. Znali su po šta su došli, znali su kako do toga da dođu, a rano postignuti pogodak im je otvorio širom vrata da se pjevajući vrate u Mrkonjić Grad, a Slaviju ostave u brigama. Samo bod iz dvije uzastopne domaće utakmice, premalo.

SLAVIJA – SLOBODA NOVA BANKA 0:1 (0:1)