Leotar nadvisio Romaniju

U okviru 26. kola Mtel Prve lige  Republike Srpske u fudbalu Leotar je u Trebinju dočekao Romaniju sa Pala i pobijedio rezultatom 3:2.

Poveli su domaćini već u četvrtoj minuti. Korner za Leotar je izveo Cmiljanović, a najviši u skoku na drugoj stativi je bio Milović koji glavom šalje loptu pod prečku u mrežu Paljana.

Nije dugo trebalo da gosti izjednače, samo pet minuta kasnije iz polukontre Radović poravnjava rezultat..

Igrala se 29. minuta kada se Milić odlično snalazi u samom korneru, oslabađa se čak tri igrača Romanije, ubacuje loptu u kazneni gdje ona dolazi do Milovića koji sa ivice kaznenog istu šalje na pet metara i Begić glavom pogađa za novo vodstvo Leotara 2:1 i  tim rezultatom se odlazi na odmor.

Tek što je počelo drugo poluvrijeme, tačnije u 48. minuti Leko pogađa na centaršut Cmiljanovića i povećava vodstvo Leotara na 3:1.

U 55. minuti stativa spašava Romaniju kada šutira Marriaga.

Romanija smanjuje rezultat na 3:2 u 56. minuti kada se u kaznenom prostoru Simanić izborio za jednu loptu, dodaje do Boamponga kome nije bilo teško savladati golmana Leotara Perišića koji se vratio na gol Leotara.

Do kraja utakmice bilježimo i izlazak Simanića samog pred gol Leotara ali loše šutira i lopta odlazi preko gola, igrao se zadnji minut.

Treba navesti da je utakmica počela minutom ćutanja u pomen Vasu Miliću velikom simpatizeru FK Leotar koji je preminuo prije nekoliko dana.

Sve u svemu zanimljiva i efikasna utakmica na Policama.

Borac : Sloboda
Kozara : Drina
Modriča 2 : 0 Leotar
Slavija : Laktaši