Luka Bilbija sudio u Cerovljanima Područnu ligu Gradiška

Luka Bilbija FOTO: arhiva sportdc

Luka Bilbija najbolji fudbalski sudija iz Republike Srpske i nosilac internacionalnog FIFA znaka u subotu je sudio premijerligašku utamicu u Gabeli između GOŠK-a i sarajevskog Željezničara (1:2), a u nedjelju je bio u Cerovljanima na derbiju 20. kola Područne lige Gradiška (četvrti rang takmičenja u Republici Srpskoj).

Igrali su domaći Torpedo, nedavni osvajač Kupa Gradskog saveza Gradiška, inače vodeći klub i drugoplasirano Potkozarje iz Aleksandrovca, a susret je, pred 300 gledalaca, završen minimalnom pobjedom (1:0, strijelac Neven Čelić u 81. minutu) gostiju koji su se tako približili lideru Torpedu na bod zaostatka i do kraja će voditi žestoku borbu za plasman u Regionalnu ligu Republike Srpske, grupa zapad.

Naravno, Luka Bilbija je besprekorno obavio posao, pokazao je pet žutih kartona, jedan domaćim i četiri gostujućim fudbalerima, a u 90+2. minutu je isključio igrača Torpeda Aleksandra Sabljića zbog udaranja laktpm protivnika u predjelu glave.