62 : 91

Leo protutnjao Fočom

03.02.2019 Trebinje live

U 14. kolu Prve muške lige Republike Srpske KK "Leotar" je pobijedio u Foči KK "Sutjeska" rezultatom 62:91 (23:21, 16:27, 14:18, 9:25).

Sa neugodnog gostovanja u Foči Trebinjci se vraćaju uzdignutih ruku i učvršÄ‡enom pozicijom u samom vrhu tabele. Igrači trenera Dražena Šegrta poveli su i držali vođstvo sve do šestog minuta (vodili sa 7:14), ali do kraja četvrtine domaćin je uspio da preokrene situaciju u svoju korist i prvih deset minuta završava sa vođstvom od 23:21.

U 15. minutu utakmice Sutjeska vodi sa 31:27, ali tada gosti za dva minuta prave seriju 0:15 i dolaze do rezultata 31:42. Na odmor se odlazi sa rezultatom 39:48. U trećoj četvrtini Leotar je nastavio sa dobrom igrom tako da je i ovaj period dobio sa četiri koša razlike i u posljednjih deset minuta gosti vode sa 53:66.

Tokom četvrte četvrtine Trebinjci uspjevaju i da povećaju prednost koja je na kraju iznosila plus 29 za konačan rezultat 62:91.

Kod domaćina najefikasniji su bili Živanović sa 22 i Sladoje sa 10 koševa, a kod gostiju Šakotić je imao dabl-dabl učinak od 27 koševa i 11 skokova, Ninković 16 i Šaraba 13 koševa.

Na tabeli, nakon 14. kola, prvi je KK "Sokolac" koji ima 11 pobjeda i tri poraza, a drugi je KK "Leotar" sa 11 pobjeda (i utakmica manje).

U sljedećem kolu igra se derbi u Trebinju jer u Trebinje dolazi OKK "Borac" koji iz 13. kola ima 10 pobjeda i tri poraza.

KK "Sutjeska": Å½ivanović 22, Drakula 7, S. Radović 6, Mrković 1, Miranović 7, Sladoje 10, B. Vuković 2, D. Vuković, V. Radović 2, Marić 4, Perišić 1. Trener: Milenko Ivanović.

KK "Leotar": Damjanović 9, Šakotić 27, Ninković 16, Raićević 8, Milidragović 4, Milošević 6, Brnjašić, Marić, Tunguz 4, Šaraba 13, Popara, Stojanović 4. Trener: Dražen Šegrt.