Natho presudio Zvezdi (video)

Partizan će braniti trofej u Kupu Srbije, 24. juna u finalu protiv Vojvodine crno-beli iz Humske biće u prilici da peti put u nizu podignu pehar. Sadik je u 200. okršaju večitih rivala bio noćna mora za odbranu Zvezde, na kraju je asistirao Nathu za slom Crvene zvezde - 1:0.

Treneri Partizana i Crvene zvezde su se opredelili za manje-više očekivane sastave.

Kod crno-beli su na klupi ostali Filip Stevanović, Suma, Matić, a kod crveno-belih Gavrić, Tomane, Jovičić... Pavkova nema ni među rezervistima.

Partizan je u istoriji došao do 16 pehara u Kupu (1947, 1952, 1954, 1957, 1989, 1992, 1994, 1998, 2001, 2008, 2009, 2011, 2016, 2017, 2018, 2019), a sada ima priliku i za 17.

Crvena zvezda ima 24 pehara (1948, 1949, 1950, 1958, 1959, 1964, 1968, 1970, 1971, 1982, 1985, 1990, 1993, 1995, 1996, 1997, 1999, 2000, 2002, 2004, 2006, 2007, 2010, 2012).

9. minut: I ranije je Milunović "lomio" Sadika gde god je stigao na terenu, sada nije uspeo ni rukama da ga uhvati, ali jeste Rodić, no to je bilo s leđa, pa ga je sudija Simović "častio" žutim kartonom.

17. minut: Po levoj strani prošao je Rodić, odlično centrirao po zemlji u peterac, loptu je u poslednji čas ispred Bena u korner poslao Pavlović.

18. minut: Pre nego što je izveo korner pod južnom tribinom Ivanić se uhvatio za glavu, kao da je nečim pogođen, prišao mu je sudija Simović, Zvezdin vezista se brzo pridigao i nastavio meč.

19. minut: Iz levog ćoška je krenuo Sadik, prošao jednog igrača Zvezde, krenuo da dribla uz gol aut liniju, sa dve biciklice izbacio je Gobeljića, a onda šutirao u bliži ugao, odlično je odbranio Borjan.

20. minut: Natho je iz kornera gađao pod prečku, većina na stadionu je videla loptu u golu, ali se Borjan opružio koliko je dug i odbranio skrenuvši loptu u novi korner.

28. minut: Posle kornera za Zvezdu brzo je Partizan krenuo u napad, preko Sadika, i pre polovine terena poput brzog voza pokupio ga je Degenek, sudiji Simoviću ostalo je samo da reprezentativcu Australije da žuti karton.

30. minut: Teren klizav, ali bitka bez pardona se nastavila. Šćekić je uklizao u noge Jovančiću, zakasnio je i umesto lopte odneo rivala, vredno žutog kartona.

31. minut: Meč je na kratko prekinut zbog bakljade Grobara.

37. minut: Zdjelar je krenuo da izvede aut, van terena oborio ga je Gobeljić, sve se desilo kraj klupe crveno-belih. Stvorila se gungula, dvadesetak igrača i članova stručnih štabova našlo se u klinču. Kada se situacija smirila, Zdjelar i Gobeljić su dobili po žuti karton.

40. minut: Sa 15 metara iskosa sa leve strane šutirao je Asano, lopta je u prvi mah ispala iz ruku Borjana, ali je u drugom pokušaju sčepao.

44. minut: Dobra lopta u prostor za Vukanovića, istrčao je na nju i golman crno-belih Stojković, kasnio je, pa je, da bi sprečio gol, na 17 metara "pokosio" Vukanovića. Sudija Simović odlučio se za žuti karton, niko mu na to nije prigovorio.

45+1. minut: Šutirao je Ben sa 18 metara posle igranja rukom Markovića, pogodio je stativu, iako se Stojković vinuo kroz vazduh. Lopta se odbila ka Vukanoviću, on se bacio i glavom loptu poslao u mrežu, ali je gol poništen zbog ofsajda. Pomoćni sudija je bio u pravu.

45+4. minut: Boaći je sa 22 metra opleo po lopti, poletela je k`o tane, ali je Stojković uz dosta muke odbranio, jer je išla skoro po sredini gola.

48. minut: Ušao je u kazneni crno-belih Ivanić, gađao dalji ugao, ali nije bio precizan, osetio je to i golman Stojković, pa je sklonio ruke.

53. minut: Probao je po desnoj strani da probije Miletić, utekla mu je lopta, dok su Zvezdini igrači gledali ko će da je izbije do nje je došao Sadik i gađao prvi ugao, jedva je odbranio Borjan.

54. minut: Asano je ušao u kazneni sa leve strane i probao dijagonalom po zemlji sa 16 metara, loptu je lako ukrotio Borjan.

58. minut: Šta god pričali za Sadika, u jedno nema sumnje, njegovi potezi uvek donesu nešto. Sada su doneli gol Partizanu. Ušao je u kazneni, a onda "provozao Degeneka po travi", potom je uočio samog Natha, poslao mu loptu na šest metara, uklizao je Petrović i Izraelcu ostavio loptu na tacni, usledio je šut sa pet metara, kroz noge Rodića i ispod Borjana - 1:0.

61. minut: Boaći i Vukanović su izbegli ofsajd zamku zbog kašnjenja Ostojića da se izvuče, i kada se očekivalo izjednačenje između njih je uleteo Miletić i loptu izbio u korner.

62. minut: Posle kornera šut Petrovića sa 18 metara, nekako je odbranio Stojković.

65. minut: Dvostruka izmena u Zvezdi, ušli su Gavrić i Tomane umesto Jovančića i Boaćija.

66. minut: Šut Sadika sa 20 metara, pod prečku, Borjan je krajnjim naporom prosledio loptu u korner.

67. minut: Asano je sprečio kontru, s leđa povukao Rodića i dobio žuti karton. Natha je zamenio Suma.

71. minut: Posle kornera u petercu najviši Milunović, ali je gađao pet metara pored gola.

72. minut: Neprimetnog Markovića je zamenio Filip Stevanović.

73. minut: Rezervisti Suma i Stevanović su kombinovali na ivici Zvezdinog kaznenog, na kraju je Suma šutirao sa 13 metara sa sredine, malo iznad prečke.

76. minut: Posle kornera Milunović je uleteo u golmana Stojkovića, koji nije mogao da nastavi meč. Zamenio ga je Nemanja Stevanović.

85. minut: Suma je bez potrebe "skršio" Jovičića, čini se namerno, dobio je žuti karton.

88. minut: Uzvratio je Ben, "polomio" je Sumu i dobio žuti karton.

89. minut: Na loptu su krenuli Ostojić i Miletić, sudarili su se, štoper je morao van terena posle višeminutne pauze. Meč je produžen za devet minuta.

90+6. minut: Stihijska igra u nadoknadi, u kontri se ukazala prilika za Partizan, ali je Stevanović otezao sa predajom lopte, pa je Asano na kraju izblokiran, ali je izborio korner.

90+10. minut: Sadik u kontri, sam je krenuo ka Borjanu, nije hteo da bude sebičan, dodavao je ka Sumi, ali je Borjan presekao pas i sprečio u tom momentu da padne odluka.

90+12. minut: Sudija Simović je konačno odsvirao kraj.

Partizan - 16 pehara (1947, 1952, 1954, 1957, 1989, 1992, 1994, 1998, 2001, 2008, 2009, 2011, 2016, 2017, 2018, 2019), Crvena zvezda - 24 pehara (1948, 1949, 1950, 1958, 1959, 1964, 1968, 1970, 1971, 1982, 1985, 1990, 1993, 1995, 1996, 1997, 1999, 2000, 2002, 2004, 2006, 2007, 2010, 2012)

Partizan – Crvena zvezda 1:0 (0:0)

Beograd - Stadion: Partizana. Gledalaca: 16.000. Sudija: Novak Simović. Pomoćnici: Milovan Ristić i Dalibor Đurđević. Žuti kartoni: Šćekić, Zdjelar, Stojković, Asano, Suma (Partizan), Rodić, Degenek, Gobeljić, Ben (Crvena zvezda). Strelac: 1:0 Bibars Natho u 58. minutu.

PARTIZAN: Stojković (od 80. N. Stevanović), Miletić, Ostojić, S. Pavlović, Urošević, Šćekić, Zdjelar, Marković (od 72. F. Stevanović), Natho (od 67. Suma), Asano, Sadik.. Trener: Savo Milošević.

CRVENA ZVEZDA: Borjan, Gobeljić, Milunović, Degenek, Rodić, Jovančić (od 65. Gavrić), Petrović (od 83. Jovičić), El Fardu Ben, Ivanić (od 76. Radulović), Vukanović, Boaći (od 65. Tomane). Trener: Dejan Stanković.

Kup Srbije:

Četvrtfinale (2/3. jun):

Inđija – Crvena zvezda 1:2 (Jovanović 87 - Ivanić 35, Ben 38)

Čukarički – Radnički (Niš) 3:2 (Tedić 45. jedanaesterac, 82, 90+2 - Čumić 15, 24)

Radnik – Partizan 1:2 (Stamenković 45+17 - Asano 45+2, 45+15)

Vojvodina – Mladost 0:0 - 5:4 jedanaesterci