Posušje slavilo u Konjicu, Jedinstvo u Travniku, Sehmir  Mahmuović srušio Bratstvo

Igman - Posušje 0:1

U jednom od derbija kola u Travniku su se sastali domaća istoimena ekipa koja je do ovog kola jedina bila bez poraza, tri veoma važna boda gostima iz bihaćkog Jedinstva je donio Sinan Samardžić, 0:1, dok je na drugom derbiju u Konjicu između domaćeg Igmana i Posušja bio isti rezultat, 0:1, gol za Posušake je postigao Lučić u 67. minuti iz penala.

Najubjedljiviju pobjedu u 7. kolu su zabilježili fudbaleri kakanjskog Rudara koji su "petardom" ispratili goste iz Orašja, vrijednu gostujuću pobjedu je  ostvarila gradačačka Zvijezda u Živinicama protiv Slavena, golom Antića.

U Čapljini istoimena domaća ekipa je ugostila Goražde, Kerim Tatar je dva puta pogodio za Goraždane, prvi gol za Čapljince je postigao Albijanić, dok je bod donio domaćinima Raguž u 90. minuti,2:2.

Gošk nastavlja sa veoma lošim rezultatima, ovaj put je poražen u Banovićima od Budućnosti, gol odluke je djelo Trumića.

Na dvije preostale nedjeljne utakmice, na trećem derbiju u Tešnju između domaćeg TOŠK - a i Bratstva iz Gračanice utakmicu je za domaće riješio trostruki strijelac Selmir Mahmutović koji je u prvom dijelu u 4. minuti sa penala donio prednost Tešnjacima, 1::0, u 35. minuti je povećao na 2:0, a u 73. je postavio konačnih 3:0 za TOŠK.

U  Hadžićima je  domaći Radnik ugostio ekipu Vis Sim Bau. Hadžićani su već na početku susreta pokazali da neće bit lak zalogaj, imali su više prilika, da bi Enes Karić u 33. minuti doveo domaće u rezultatsku prednost, 1:0. sedam minuta kasnije Vladavić je imao veliku priliku da poveća prednost svoje ekipe, ali je Kragić bio sjajan. U drugom poluvremenu, u 73, minuti Mirza Kovač je izjednačio na 1:1, da bi pred sam kraj Memić imao veliku priliku za pobjedu Radnika, ali je ostalo, 1:1.

Rezultati,

Tešanj : NK TOŠK - NK Bratstvo 3:0 (Mahmutović 3).

Banovići: FK Budućnost - NK GOŠK 1:0 (Trumić)

Travnik  :  NK Travnik - NK Jedinstvo 0:1 ( Samardžić )  .

Čapljina : HNK Čapljina - FK Goražde 2:2 (Albijanić, Raguž 90' /Kerim Tatar 2) .

Živinice : NK Slaven - NK Zvijezda 0:1 (Antić) .

Hadžići : FK Radnik NK Vis Simm Bau 1:1 ( Kazić/ Kovač) .

Konjic : FK Igman - HŠK Posušje 0:1 (Lučić 11m.).

Kakanj :  FK Rudar - NK Orašje 5:0 ( Gačan 2, Kobilica, Čahajić, Bešić)  .

Lista strijelaca,

5 golova, Mirnes Salihović (FK Budućnost), Dženan Haračić (NK Jedinstvo), Maid Jaganjac (NK Bratstvo), Selmir Mahmutović (NK TOŠK),

4 -  Dino Dizdarević (NK TOŠK), Faruk Gačan (FK Rudar), Alden Vladavić (Radnik), Kerim Tatar (FK Goražde), Mirza Kovač (NK Vis Simm Bau),

3 - gola, Kenan Dervišagić (FK Rudar),  Zvonimir Mikić, Eldin Fačić (NK Orašje), Nermin Hodžić (NK Vis Simm Bau), Husein Poturalić (Bratstvo)....

Igman - Posušje 0:1 (0:0)

Gradski stadion u Konjicu, glavni sudija : Semir Sarajkić (Sarajevo), pomoćnici : Boris Bilješko (Novi Travnik) i Haris Ljuca (Sarajevo),

4. sudija : Muamer Kurić (Jajce), delegat : Esad Kudelić (Bužim), posmatrač suđenja : Josip Marjanović (Novi Travnik), Strijelac : 0:1 - Lučić (67) iz 11m. Žuti kartoni : Kašić, Rodrigo, Lukomirak, Pajaziti (Igman), Bešlić, Barišić, Soldo (Posušje).

Igman, Jamaković, Mešić, Mandžuka (od od 78. Alić), Rodrigo, Savinović, Lukomirak,  Sabljica (od 63. Osmanović), Alešević (od 76. Mehić), Džafić, Mujagić ( od 54. B. Šehić),šić (od 76. Šehić). Trener : Fadil Hodžić .

Posušje : Gašić, Barišić, Buhač (od od 90. Musa), Brekalo, J. Serdarušić, Landeka, Bešlić (od od 88. Soldo), Stipić, Glavina (od 53. Hadrović), Lučić, Sesar (od 46. A. Serdarušić).Trener : Denis Ćorić .

GOŠK 3 : 0 Rudar
Travnik 0 : 2 Čapljina
Slaven 1 : 3 Radnik
TOŠK 3 : 0 Igman
Budućnost 1 : 0 Posušje
Bratstvo 0 : 4 Vis Simm Bau
Zvijezda 4 : 1 Goražde