XS
SM
MD
LG

Derbi u Banovićima, dva gradska derbija u Banja Luci i Zenici

U subotu i nedjelju 24. i 25. oktobra igraju se utakmice 3. kola Prvenstva BiH za košarkašice .

Lider na tabeli ŽKK Orlovi iz Banja Luke će gostovati u Zenici gdje ih očekuje pretposljednja ekipa KK Džamper.

Derbi kola se igra u tuzlanskom Mejadnu, gdje bivše prvakinje Evrope trećeplasirana ekipa ŽKK Jedinstvo čeka  drugoplasiranu ekipu ŽKK Čelik Subor.

ŽKK Konjic nakon pobjede u gostima u prošlom kolu u Ugljeviku, u svojoj dvorani očekuje pobjedu u susretu sa ekipom Brčanke, kao i Mladi Krajišnik koji je domaćin Igmanu Istočna Ilidža.

Aktuelne prvakinje RMU Banovići će ugostiti ekipu ŽOK Feniks, obje ekipe imaju isti skor, iz dva susreta isto toliko pobjeda, a, sarajevska ekipa ŽKK Plej Of je domaćin trebinjskoj ekipi Leotar 03.

Subota, 24. oktobar,

Zanica : KK Jumper - ŽKK Orlovi u 17:00 sati, SD Arena "Husejin Smajlović", glavni sudija : Hasan Bajgorić,  sudija 1 : Dženan Hasić, sudija 2 : Azur Lušija, delegat : Adis Delić .

Banovići : RMU Banovići - OKK Feniks U 18:00 sati, SD Banovići , Seid Nožinović, Faruk Ališehović i Jasmin   Avdagić, Jadran Lasetović .

Banja Luka : ŽKK Mladi Krajišnik - ŽKK Igman u 19:00 sati, SD Obilićevo , Miloš Srdoč, Aleksandar Pruvina i  Željko Petković, Zoran Mejić

Nedjelja, 25. oktobar,

Konjic : ŽKK Konjic - ŽKK Brčanka u 16:00 sati, SD "Konjičanka", Asmir Kajan, Luka Brekalo i Kristijan Anić,   Zoran Marijanović ..

Tuzla : ŽKK Jedinstvo Dženex - ŽKK Čelik Subor u 16:30 sati, SKPC "Mejdan", mala dvorana,  Goran Stojančević,   Seid Možinović i  Faruk Ališehović, Stevica Todorović .

Sarajevo : ŽKK Play Off - ŽKK Leotar 03  u 18:00 sati, SD Skenderija, Mala dvorana,  Dejan Knežević, Namik Fočo i   Sadin Šehović,   Hariz Bilić

Slobodna ekipa, ŽKK Rudar Sport .


Play Off Ultra 87 : 62 Džamper
Jedinstvo Dženeks 59 : 63 Mladi Krajišnik
Konjic 64 : 82 Leotar 03
RMU Banovići : Orlovi
Feniks 84 : 62 Čelik
Rudar Sport : Brčanka
Tabela
Poz Tim UT PB PR BOD
1 Feniks 7 7 0 14
2 Leotar 03 8 5 3 13
3 Orlovi 6 6 0 12
4 Jedinstvo Dženeks 8 4 4 12
5 Mladi Krajišnik 7 4 3 11
6 Čelik 7 4 3 11
7 Play Off Ultra 6 4 2 10
8 RMU Banovići 5 4 1 9
9 Džamper 8 1 7 9
10 Konjic 8 1 7 9
11 Brčanka 6 2 4 8
12 Igman 7 1 6 8
13 Rudar Sport 5 1 4 6