Sloga lider prvenstva, osam od osam

DOBOJ - OSJEČANI - Rukometaši Sloge su u zaostaloj utakmici 6-og kola Premijer lige BiH. "isprašili" ekipu Slavije iz Istočnog Sarajeva rezultatom 43:25.  Sloga je lider prvenstva sa stopostotnim učinkom osam pobjeda iz isto toliko utakmica. Od početka do kraja na terenu je postojala samo Sloga.

Domaći su prednost uvećavali iz minuta u minut. Gosti su se držali do 9.minuta kada je rezultat glasio 4:4. Tada Sloga pravi seriju 5:0 za vođstvo 9:4. Prednost su samo povećavali, igrali su efikasno i nadahnuto u napadu a čvrsto u odbrani. Na odmor odlaze sa devet golova prednosti 22:13.

U nastavku Sloga je još više dodala gas. U 33.minutu imali su dvocifrenu razliku 25:14. Nakon velike serije 7:0 u 53.minutu izabranici Marija Kelentrića imali su velikih 17 golova viška 38:21. Na kraju ubjedljiva pobjeda Sloge 43:25.

Najefikasniji u redovima Sloge bili su Vladimir Stanković i Vladan Đurđević sa po 8 golova, te Gleb Černov sa 7. Kod gostiju su se istakli Ajdin Smajilbegović sa 8 i Boris Šekarić sa 5 golova. Treba reći da se u sastav vratio Artjem Iunin koji se brže nego što se očekivalo oporavio od povrede, ali je bio pošteđen u ovom susretu.

SLOGA - SLAVIJA 43:25 (22:13)

Dvorana: OŠ "Radoje Domanović". Bez publike. Sedmerci: Sloga 4(4), Slavija 1(1). Isključenja: Sloga 8, Slavija 6 minuta.

SLOGA: Bogdanović (3 odbrane), Stojanović 2, Perović 4(1), Miloš Maksimović 4, Tulendić 1, Vladan Đurđević 8(1), Vladimir Stanković 8, Bubić 2, Zekić, Knežević 3(2), Kajumov 1, Miličević 3, Černov 7, Iunin, Mišanović, Bajović (9 odbrana). Trener: Mario Kelentrić.

SLAVIJA: Radovanović, Šekarić 5, Žiga (2 odbrane), Korjenić 1, Tuševljak 1, Lale, Bojović, Beribaka 1, Smajilbegović 8, Delalić (2 odbrane), Miloš Tešanović 3, Močić 2, Leković 4(1). Trener: Boris Tešanović.

Krivaja : Goražde
Izviđač : Sloga
Čapljina : Sloboda
Gračanica : Konjuh
Leotar : Maglaj
Borac M:TEL : Vogošća