Nekadašnji prvak Evrope pao u Laktašima

Košarkaši Igokee savladali su Limož u petom kolu FIBA Lige šampiona. Igokea je protiv nekadašnjeg prvaka Evrope slavila u Laktašima sa 76-73.

Prvi period počeo je dosta dobro sa obje strane. Ipak, Igokea je vremenom uspostavila kontrolu nad mečom te je na kraju dobila prvi period sa 26-17. Imala je Igokea i +11 u drugom periodu. Međutim, Limož serijom 15-1 dolazi do preokreta. Igokea je uzvratila serijom 15-4 te je na poluvrijeme otišla sa osam poena prednosti.

Igokea je dobro ušla u drugom poluvrijeme te je došla do +12 ali se Limož vratio i prišao na -3. Igokea je imala opet +12 ali je sa sedam poena prednosti ušla u poslednji period. U poslednjem periodu, Igokea je napadački potpuno stala. Gosti su to iskoristili i došli do preokreta. Iako napad nije radio, odbrana je držala Igokeu u igri. Sjajnom odbranom u završnici susreta, Igokea je došla do preokreta te poenima Atića i Karmajkla povela 76-73. Lang je imao šut za produžetak ali je promašio.

Igokeu je do pobjede predvodio Karmajkl sa 18 poena dok je isti učinak sa druge strane imao Lang.

Igokea je sada na 3-2 omjeru. Ukoliko Hapoel izgubi oba meča do kraja ili ukoliko Igokea dobije Turk Telekom u gostima, Aleksandrovčani će proći grupu.