Goražde
U subotu i nedjelju 10. I 11. aprila igraju se utakmice 21. kola m:tel Prve lige FBiH koje donosi dva derbija. U subotu u Kaknju se sastaju petoplasirani Rudar, i trećeplasirano i Goražda, 37 bodova koja je osvojila najviše bodova u odigranih 5 kola u drugom dijelu prvenstva, 13, četiri pobjede i remi. Ovaj derbi će suditi Čapljinac, Josip Martinović, asistenti su mu Mostarac, Marko Blažević i Hasan Nanić iz Bužima, dok će to vrijedno bilježiti, Ahmet Ibranović iz Gradačca.
U nedjelju se igra drugi derbi između drugoplasirane ekipe TOŠK - a, 37 bodova i četvrtoplasiranog sastava gradačačke Zvijezde, 35 bodova koja je u drugom dijelu prvenstva osvojila 10 bodova. Ovaj derbi je povjeren Brčaku Darki Gedžiću, pomagaće mu Novotravničanin, Boris Bilješko i Sarajlija, Haris Ljuca, uz pomnu pratnju Jasmina Topića iz Cazina.
Konjički Igman koji je domaćim porazom od Radnika iz Hadžića došao u neugodnu situaciju, Milomir Šešlija je već bivši trener Konjičana, zamjenio ga je Adnan Elezović. U ovom kolu Igman je opet domaćin ekipi GOŠK - a koji je isto u neugodnom položaju.
Pretposljednja Čapljina će ugostiti jedno od najvećih razočarenja, ekipu koja je slovila kao kandidat za ulazak u elitu bh. fudbala, Vis Simm Bau, domaćima „igra“ samo pobjeda za nadu u opstanak.
Bivši premijerligaš Travnik ne bi trebao imati problema na Piroti sa Oraškim labudovima, ali u ovoj ligi sve je moguće, bihaćko Jedinstvo nakon domaće pobjede na tešanjskim TOŠK - om gostuje u Živinicama i naravno očekuje osmu prvenstvenu pobjedu.
U Banovićima se igra komšijski derbi po plasmanu na tabeli, između 10 - plasirane domaće Budućnosti, 28, bodova i gračaničkog Bratstva koje ima isti broj bodova i nalazi se za jedno mjesto niže na tabeli.
Subota, 10. april u 16:30 sati,
Konjic: FK Igman - NK GOŠK, glavni sudija: Semir Sarajkić (Sarajevo), pomoćnici: Silvio Bubalo (Mostar) i Anis Kalajdžić (Mostar), 4. sudija: Dragan Stojić (Mostar), delegat: Mario Prusina (Čitluk), posmatrač suđenja: Željko Perić (Mostar).
Čapljina: NK Čapljina - NK Vis Simm Bau, Edin Mujkić (Doboj Istok), Alen Gluho (Sarajevo) i Senad Aleta (Goražde), Ernis Džemidžić (Goražde), Karlo Jurišić (Posušje), Josip Marjanović (Novi Travnik).
Banovići: FK Budućnost- NK Bratstvo, Ismet Ibrahimkadić (Tešanj), Adnan Ibrahimović (Brčko) i Edin Redžović (Sarajevo), Edin Osmanović (Tuzla), Eldin Hodžić (Tuzla), Niko Lacić (Brčko).
Travnik: NK Travnik - NK Orašje , Drago Tabak (Tomislavgrad), Ivo Maglica (Livno) i Selmin Osmančević (Zenica), Emir Spahalić (Mostar), Alen Mujkanović (Zenica), Amir Medić (Ključ).
Kakanj: FK Rudar - FK Goražde, Josip Martinović (Čapljina), Marko Blažević (Mostar) i Hasan Nanić (Bužim), Sanel Silić (Cazin), Seadin Badić (Cazin), Ahmet Ibranović (Gradačac).
Živinice: NK Slaven - NK Jedinstvo, Armin Kukić (Bugojno), Adnan Arfadžan (Jablanica) i Sehmin Hakalović (Konjic), Haris Poprženović (Travnik), Miro Pandžić (Sarajevo), Muamer Bureković (Zenica).
Nedjelja, 11. april u 16:30 sati,
Hadžići: FK Radnik - NK Posušje, Azem Karić (Zenica), Sahib Smriko (Zenica) i Antonio Marčinko (Čitluk), Antonio Tomić (Kreševo), Halim Stupac (Bihać), Zikret Kuljaninović (Banovići).
Tešanj: NK TOŠK - NK Zvijezda Darko Gedžić (Brčko), Boris Bilješko (Novi Travnik) i Haris Ljuca (Sarajevo), Filip Antić (Orašje), Adnan Kantić (Sarajevo), Jasmin Topić (Cazin).
GOŠK | 3 : 0 | Rudar |
Travnik | 0 : 2 | Čapljina |
Slaven | 1 : 3 | Radnik |
TOŠK | 3 : 0 | Igman |
Budućnost | 1 : 0 | Posušje |
Bratstvo | 0 : 4 | Vis Simm Bau |
Zvijezda | 4 : 1 | Goražde |
Jedinstvo | 2 : 1 | Orašje |
Poz | Tim | Utak | Pob | Ner | Por | Bod | |
1 | Posušje | 30 | 18 | 7 | 5 | 61 | |
2 | TOŠK | 30 | 16 | 6 | 8 | 54 | |
3 | Rudar | 30 | 15 | 5 | 10 | 50 | |
4 | Goražde | 30 | 14 | 7 | 9 | 49 | |
5 | Zvijezda | 30 | 14 | 6 | 10 | 48 | |
6 | Bratstvo | 30 | 14 | 6 | 10 | 48 | |
7 | GOŠK | 30 | 12 | 7 | 11 | 43 | |
8 | Jedinstvo | 30 | 13 | 4 | 13 | 43 | |
9 | Radnik | 30 | 11 | 7 | 12 | 40 | |
10 | Budućnost | 30 | 12 | 4 | 14 | 40 | |
11 | Vis Simm Bau | 30 | 11 | 6 | 13 | 39 | |
12 | Travnik | 30 | 10 | 9 | 11 | 39 | |
13 | Igman | 30 | 10 | 7 | 13 | 37 | |
14 | Orašje | 30 | 10 | 6 | 14 | 36 | |
15 | Čapljina | 30 | 10 | 6 | 14 | 36 | |
16 | Slaven | 30 | 1 | 5 | 24 | 8 |