Famos krenuo, pa stao: Budućnost nadomak ulaska u Prvu ligu

Fudbaleri Budućnosti iz Pilice i Famosa iz Vojkovića podijelili su po bod u drugom kolu Lige za prvaka Druge lige Republike Srpske grupa "istok" odigravši 2:2.

Bod je ovo koji odgovara apsolutno Budućnosti i poslije svega viđenog na terenu mogu biti i prezadovoljni ovakvim razvojem situacije. Ostaju oni na sedam bodova prednosti u odnosu na Famosu, što je na pet kola do kraja praktično nedostižna prednost.

Odigrao je Famos odlično prvo poluvrijeme i generalno jako kvalitetnu utakmicu. Igrala se 13. minuta utakmice kada Famos dolazi do vodstva. Danel Blažić je daleko bacio aut, Elez je "preglavao" loptu, a u sopstvenu mrežu je šalje Pavle Radić za vodstvo Motorista. U 34. minutu već je bilo 2:0 za ekipu Vladimira Drinjaka. Bila je to najljepša akcija sezone, slobodno se može reći, u drugoligaškom društvu i gol kakav se rijetko viđa i u višim rangovima. Tihomir Lalović je povukao kontru Famosa po desnoj strani, prebacio na lijevu za Srđana Vitkovića, a kapiten Famosa hvata iz prve u letu loptu i volejom je šalje u gol za 0:2.

Djelovalo je da Famos ima sve u svojim rukama, gostima nisu dozvoljavali mnogo toga, ali u drugom poluvremenu se sve okrenulo. Poremetila je ekipu i povreda Eleza koji je još u prvom poluvremenu morao van terena, a gosti do izjednačenja stižu iz dva prekida. Prvo u 54. minutu Pavle Radić se iskupljuje za autogol i pogađa za 2:1, a u 66. minuti i Vlado Ivanović pogađa za poravnanje.

Pred izjednačujući gol Famos ima dobru šansu, ali Bašović nije uspio da je realizuje. Nakon izjednačenja ponovo je Famos taj koji želi da igra, stvara šanse, a u 90. minutu se sve moglo promijeniti, ali šut Đorđa Ćehe završava na prečki, a u sudijskoj nadoknadii vremena i još dvije šanse za Famos, prvo Vitković, a onda i Ćeha i Močević, ali je Slobodan Radić to odbranio i sačuvao svoju ekipu na ugodnih sedam bodova razlike.

BUDUĆNOST - FAMOS 2:2 (0:2)
Stadion u Pilici
Bez prisustva publike
Sudija: Goran Lakić (Brčko)
Strijelci: 0:1 P. Radić 13 (ag), 0:2 Vitković 34, 1:2 P. Radić 54, 2:2 Ivanović 66
Žuti kartoni: P.Radić, Milošević, Stevanović, Pantić (Budućnost), Tešanović, Elez, Frganja, Ćeha, Drinjak (trener) (Budućnost)

BUDUĆNOST: S. Radić, P. Radić, Marković, Rosić, Lukić, Stevanović (od 85. Simić), Lazarević, Trifković, Ivanović, Krezović (od 90. Krajšumović), Milošević   Trener: -

FAMOS: M. Terzić, Frganja, Ćeha, Blažić, Lalović, Vitković, Demirović (od 65. Mitrović), Elez (od 38. Milinković), Tešanović, Bašović ( od 56. Minić), Lučić   Trener: Vladimir Drinjak

Glasinac 2011 1 : 2 Vlasenica
Milići 2 : 3 Drina HE
Guber 2 : 0 Famos
Ilićka 01 3 : 0 Budućnost