Sloga savladala Krivaju (FOTO)

DOBOJ – Rukometaši Sloge odigrali su prvu pripremnu utakmicu i savladali Krivaju iz Zavidovića rezultatom 35:33. Naredni susret Dobojlije imaju na otvaranju međunarodnog rukometnog TV turnira šampiona u utorak protiv Izviđača.

U 7.minutu gosti su imali vođstvo 4:3, a onda serijom 3:0 domaći preokreću na 6:4. Do 22.minuta igralo se gol za gol. Tada Dobojlije sa tri uzastopna gola odlaze na 15:12. Tri gola viška su držali do odlaska na odmor. Nakon prvih pola sata igre rezultat je glasio 19:16 za Slogu.

U 41.minutu Krivaja sa tri gola u nizu dolazi do vođstva 24:23. Igrao se 49.minut kada sa novom serijom 3:0 domaći vraćaju rezultat u svoju korist 30:28. Do kraja su tu prednost sačuvali za pobjedu 35:33.

Najefikasniji u pobjedničkom taboru bili su Radomir Stojanović, Vladimir Stanković, Vladan Đurđević i Nikola Knežević sa po šest golova. Kod gostiju najubojitiji su bili Ismir Salkić sa 7, te Haris Bašić i Semir Zvekić sa po pet golova.

SLOGA – KRIVAJA 35:33 (19:16)

Natkriveni stadion sportskih igara. Gledalaca: 50. Sudije: Goran Ilić i Miroslav Tovilović (oba iz Doboja). Sedmerci: Sloga 4(3), Krivaja 4(4). Isključenja: Sloga 8, Krivaja 8 minuta.

SLOGA: Bogdanović (4 odbrane), Stojanović 6, Maksimović, Trifunović 4, Tulendić 2, Vladimir Stanković 6, Borislav Stanković 2, Leković 2, Vladan Đurđević 6(1), Zekić, Damjanović 1, Marković, Nakić, Đurić, Knežević 6(2), Bajović (2 odbrane), Gužvić. Trener: Dejan Vasilić.

KRIVAJA: Sušić, Faljić, Mehinagić 3, Salkić 7, Čolaković 1, Bašić 5(4), Velić 4, Mujkić, Polić, Mehić 3, Jasmin Omerović 1, Muhić (3 odbrane), Velagić 2, Avdić, Zvekić 5, Sarajlić 2, Hadžihasić (3 odbrane), Ali Muhamed Omerović (2 odbrane). Trener: Enes Avdić

Krivaja : Goražde
Izviđač : Sloga
Čapljina : Sloboda
Gračanica : Konjuh
Leotar : Maglaj
Borac M:TEL : Vogošća