Novi poraz Sloge

DOBOJ – Rukometaši Sloge doživjeli su treći uzastopni poraz u okviru Premijer lige Bosne i Hercegovine u isto toliko odigranih kola. Oni su nakon dugo vremena poraženi na domaćem terenu u Osječanima od Banjalučkog Borca rezultatom 24:30.

U 7.minutu Sloga je imala prednost 3:2. A onda slijedi serija gostiju od 4:0 za preokret 6:3 (14.minut). U toku je bio 18.minut kada Dobojlije sa tri uzastopna gola dolaze do izjednačenja 8:8. Sa nova tri gola u nizu u 27.minutu Borac dolazi u vođstvo 13:10. U tim trenucima razbranio se mladi golman Borca Berin Brkić koji je bio nepremostiva prepreka za šutere Sloge. A u napadu nezaustavljiv je bio Aleksandar Milićević. Na odmor gosti odlaze sa prednošću 15:12.

U nastavku Sloga je bila blijeda, Borac je igrao nadahnuto, borbeno, povećavao je svoju prednost iz minuta u minut. U 38.minutu Banjolučani dolaze do najvće prednosti u utakmici plus sedam 21:14. Mali trzaj domaći prave serijom 3:0 u 48.minutu za 19:23. Ali izabranici Mirka Mikića ubrzo vraćaju razliku i preostalo im je samo da mirno privedu utakmicu kraju. Na kraju Sloga – Borac M:tel 24:30.

Sloga već u subotu je na novom ispitu kada na svom terenu dočekuje ekipu Vogošće. Najzaslužniji za pobjedu Borca bili su golman Berin Brkić koji je sakupio 12 odbrana, te Aleksandar Milićević sa 12 postignutih golova. U redovima Sloge najefikasniji su  bili Nikola Knežević i Mirko Damjanović sa po 6 golova.

SLOGA – BORAC M:TEL 24:30 (12:15)

Dvorana: Osnovne škole Radoje Domanović u Osječanima. Gledalaca: 50. Sudije: Amar i Dino Konjičanin (oba iz Visokog). Delegat: Milenko Turudić (Mostar). Sedmerci: Sloga 2(2), Borac M:tel 7(7). Isključenja: Sloga 10, Borac M:tel 14 minuta.

SLOGA: Bogdanović (4 odbrane), Stojanović 1, Đurđević 4, Tulendić 1, Damjanović 6(2), Vladimir Stanković 1, Blagojević, Dejanović (2 odbrane), Marković, Ristić, Nikola Knežević 6, Nakić, Miličević 5, Leković, Đurić, Bajović. Trener: Dejan Vasilić.

BORAC M:TEL: Brkić (12 odbrana), Perić 1, Kalamanda, Petrović, Miljković, Nježić 1, Lukić 4, Luka Knežević 5, Tepić, Malivojević 3, Ćelić 2, Gračić, Draganić 2, Milovac, Subotić (odbrana), Milićević 12(7). Trener: Mirko Mikić.

Krivaja : Goražde
Izviđač : Sloga
Čapljina : Sloboda
Gračanica : Konjuh
Leotar : Maglaj
Borac M:TEL : Vogošća