Atletski klub "Borac" najuspješniji klub iz Srpske na Prvenstvu BiH

Atletski klub "Borac" najuspješniji je klub iz Republike Srpske na pojedinačnom prvenstvu BiH za seniore održanom u Zenici u organizaciju ASBiH.

Na ovom takmičenju koje se održavalo dva dana , atletičari Borca su ponovo dokazali da imaju vrhunske atletičare i trenere i osvojili 19 medalja od kojih 5 zlatnih,  7 srebrenih i 7 bronzanih.

Titule prvaka BiH su osvojili Luka Ivičić (motka), Vojislav Grubiša (disk), Uroš Gutić (5000m), Glorija Kureš (1500m) i Aleksandra Vidović (koplje).

Srebreni su bili Jovan Rosić (800m i 400m), Uroš Gutić (3000m), Luka Ivičić (400pr), Emilija Kušić (400m), Jovana Pavlović (motka) te muška štafeta 4x400 (Ivičić,Gutić,Ćerić,Rosić).

Bronze su osvojili Glorija Kureš (3000m i 800m)  Emilija Kušić (koplje) , Zora Jelić (5000m), Luka Ivičić (koplje), Vojislav Grubiša (kugla), Sait Huseinbašić (dalj).