Vimbldon: Gfan slavio u najboljem meču dosadašnjeg dijela turnira, prošao i Nori

David Gofan plasirao se u četvrtfinale Vimbldona. On je u osmini finala savladao Tijafoa u vjerovatno najboljem meču dosadašnjeg dijela turnira.

U prvom setu vodila se velika borba a dobio ga je Gofan sa 7-3 u  tajbrejku. Imao je Tijafo brejk prednosti u ranoj fazi drugog seta ali se Gofan vratio. Brejkom u 11. gemu, Tijafo je dobio drugi set sa 7-5.

Na isti način, Amerikanac je dobio i treći set i takođe sa 7-5. Imao je Gofan 5-1 uz dupli brejk prednosti u četvrtom setu ali je Tijafo došao do 5-4. Ipak, Gofan novim brejkom dobija set sa 6-4. Kada je djelovalo da će super tajbrejk odlučiti pobjednika, Gofan je napravio brejk te je sa 7-5 dobio set.

Naredni rival biće mu domaći teniser Nori koji je sa 6-4, 7-5 i 6-4 savladao Tomija Pola.