Drinjak probao kandidate za prvi tim: Romanija savladala Famosa na Palama

Fudbaleri Romanije su u prijateljskoj utakmici na Palama savladali Famos sa 4:2.

Poslužila je ova utakmica Famosu da Vladimir Drinjak provjeri fudbalere na probi i mlađe snage. Od prvotimaca, tu je jedino bio Marko Škrba koji je odigrao devedeset minuta. Vidio je Drinjak na djelu trojicu Brazilaca, dvojicu koji su od ranije tu, te Patrisija de Souzu koji je jučer stigao u Vojkoviće. Probao je i Adnana Vranešića, lijevog beka, Vanju Vojinovića veznjaka, Nemanju Kosanića koji je nakon što je trenirao sa Slavijom, sada došao u Famos, Nidala Behlulovića, i na kraju veznjaka Jedinstva iz Broca, Vladana Tomića. Neki od njih su itekako zanimljivi, neki definitivno nisu za ozbiljnijeg fudbala, ali je utakmica definitivno poslužila svrsi da se vidi šta je stiglo u Famos ovoga ljeta. Treba pohvaliti i sjajno izdanje Famosovog omladinca, Mladena Drakula, koji je odigrao izuzetno kvalitetnu utakmicu i ono što je bilo do njega na najbolji način predstavio.

Romanija do vodstva dolazi u 25. minuti kada Miloš Košarac direktno iz kornera pogađa za 1:0. Desetak minuta je potrajalo slavlje Romanije, a onda Famos postiže dva brza gola. Vanja Vojinović postiže jako lijep gol za 1:1, a u narednom napadu Vojinović lijepo podvaljuje loptu za Nikšu Tomaševića koji „bocka“ loptu preko golmana za 2:1. U posljednjim sekundama prvog dijela još jedna slaba reakcija odbrane Famosa, Simić odlično centrira, lopta prolazi kroz peterac, a na drugoj stativi Marko Blagojević glavom pogađa za 2:2.

U nastavku susreta, Damjan Simović pravi razliku na terenu. Ušao je u igru, prvo asistirao za Đorđa Stupara, a onda majstorskom loptom izbacio Maljukana u kontru, ovaj dodaje do Nemanje Stupara koji lako završava za 4:2, što je bio i konačan rezultat utakmice.

ROMANIJA – FAMOS 4:2 (2:2)
SRC „Vlajko Petrović“, Pale
Gledalaca: 50
Sudije: Uroš Jugović/ Nemanja Jovičić
Strijelci: 1:0 Košarac 25, 1:1 Vojinović 35, 1:2 Tomašević 36, 2:2 Blagojević 45, 3:2 Đ. Stupar 66, 4:2 N. Stupar 68
Žuti kartoni: Patrisio (Famos)

ROMANIJA: Lazarević, Blagojević, Elek, Jovanović, Košarac, Živković, Simanić, Ignjić, Simić, Koroman, Trobok  Igrali su još: Simović, Gluhović, Stupar Đ, Stupar N, Maljukan

FAMOS: Šupić, Vranešić, Drakul, Ančić, Škrba, Ristivojević, Tomić, Vujinović, De Souza, Tomašević, Lukas Fisario Igrali su još: A.Terzić, Kosanić, Karlos Alberto, Behlulović, Đ.Kovačević, Mastilo, Radojević, Močević, Lakić

Slavija 3 : 0 Famos
Sutjeska 0 : 6 Radnik
Tekstilac 2 : 1 Ljubić
Laktaši 4 : 0 Drina
Krupa 6 : 2 Željezničar