Regionalna liga RS grupa Centar: Domaćini bez greške

Proteklog vikenda startovala je Regionalna liga RS grupa Centar. U prvom kolu već jedna utakmica nije odigrana a to je Naša krila - Borac. Sve pobjede ostvarile su domaće ekipe, gostima nije pripao ni bod.

Na sedam odigranih utakmica postignuto je 30 golova. Komšijski derbi odigran je u Kožuhama gdje je domaći Hajduk savladao ekipu Vučijak iz Majevca rezultatom 3:0. Povratnik u trećeligaško društvo Srpske nakon nekoliko sezona OFK Pridjel je na svom terenu bio bolji od ekipe Hajduka iz Batkuše sa 3:1. Novajlija i debitant Omladinac iz Modriče slavio je protiv tima Željezničar it Doboja rezultatom 5:2. Skugrić je lako na kraj izašao sa ekipom Ozrena iz Petrova slavivši 4:0. Het trik u ovoj utakmici postigao je Marko Novaković.

U Banji Vrućici domaći Mineral trijumovao je nad Slogom iz Dugog polja 2:0. Lak posao imala je Trebava ubjedljivom pobjedom protiv Zvijezde iz Kakmuža 5:2. Gosti su samo u finišu sa dva gola uspjeli ublažiti poraz. Najneizvjesniji meč bio je u Obudovcu gdje je domaća Crvena zvijezda golom u 85.minutu došla do pobjede nad Rudankom 2:1.

REZULTATI I STRIJELCI PRVOG KOLA:

Pridjel donji: OFK Prijel - Hajduk (B) 3:1 (Janjanin, Slobodan Petrović, Mitrović, - Pejić), Garevac: Omladinac - Željezničar 5:2 (Nikolić, Ristić, Lukić, Petrović, Kojić, - Aldobašić, Cvijanović), Kostajnica: Naša krila - Borac   nije odigrano, Skugrić: Skugrić - Ozren 4:0 (Novaković 3, Filipović), Kožuhe: Hajduk (K) - Vučijak 3:0 (Slaven Gostić 2, Živanović), Banja Vrućica: Mineral ZTC - Sloga 2:0 (Danijel Popović, Ostojić), Osječani: Trebava - Zvijezda 5:2 (Cerovac 2, Tešanović, Stevanović, Petrović, - Kiperović, Smiljanić), Obudovac: Crvena zvijezda - Rudanka 2:1 (Perkanović, Jevremović, - Kovačević).

HAJDUK (K) - VUČIJAK 3:0 (0:0)

Strijelci: 1:0 Živanović u 57, 2:0 Slaven Gostić u 84, 3:0 Slaven Gostić u 88.minutu. Stadion: "Poljice". Gledalaca: 70. Sudija: Dejan Radić (Modriča). Pomoćnici: Nikola Ješanović i Mladen Miladinović (oba iz Modriče). Delegat: Jovan Borojević (Modriča). Žuti kartoni: Mitrović (Vučijak).

HAJDUK (K): Stjepanović, Stefan Ćatić, Šutalo (od 61.minuta Starčević), Petrović, Goran Savić (od 46. Živanović), Vasić, Slaven Gostić, Pranjić (od 69. Vukašinović), Todorović, Ilić, Slobodan Gostić.

VUČIJAK: Bogdanović, Stanišić, Gajić, Radić, Vlatko Vuković (od 80.minuta Aleksandar Okolić), Lukić, Slijepčević (od 77. Tripić), Mitrović, Nikić, Đalić (od 65. Tanasić). Trener: Goran Đukić.