Igman Veležu uzeo bod

Danas su odigrane dvije zaostale utakmice 2. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Tuzla Siti je dočekao ekipu Posušja i slavio ubjedljivim rezultatom 3:0 te se iskupio za poraz od Željezničara u prošlom kolu.

Tuzlaci su poveli pogotkom Mehidića u 21. minuti, a onda u drugom poluvremenu postigli još dva gola za sigurnu pobjedu.

Igrala se sredina drugog dijela kada je Nargalić udvostručio prednost svog tima, a onda u sudijskoj nadoknadi postigao još jedan gol i postavio konačnih 3:0.

Ovo je druga utakmica ove sezone u kojoj je Nargalić postigao dva gola, a ranije je to uradio na utakmici protiv Tri Pene u okviru Konferencijske lige.

Podsjetimo, Nargalić je i tada, baš kao i danas, u igru ušao s klupe i postao glavni junak Tuzlaka.

U drugoj utakmici danas Velež je igrao sa Igmanom iz Konjica i ponovo nije uspio doći do pobjede.

Utakmica je završena rezultatom 1:1, iako to niko nije očekivao nakon fenomenalnog starta Rođenih koji su pogotkom Haskića poveli u 7. minuti.

Ipak, Igman se nakon toga probudio i stigao do apsolutno zasluženog poravnanja u 36. minuti susreta, a taj rezultat uspio sačuvati i do samog kraja utakmice na veliko nezadovoljstvo navijača Veleža.

Igman je tako ostvario još jedan veliki podvig nakon senzacionalne pobjede nad Sarajevom prošlog vikenda, dok je Amar Osim upisao novi kiks na klupi Rođenih.

Nakon utakmice došlo je i do verbalnog okršaja Osima i navijača Veleža koji su trenera msotarskog kluba spriječili da da izjavu za Arena Sport.

Sloga : Zvijezda 09
Sarajevo : Velež
Posušje : Zrinjski
Široki Brijeg : Borac
GOŠK : Željezničar
Tuzla City : Igman