Željo porazio Arsenal

Željezničar - Arsenal 2:0

Željezničar je danas u prvoj pripremnoj utakmici na Zlatiboru sa 2:0 savladao crnogorskog predstavnika u Evropi ove sezone, Arsenal iz Tivta.

Nije prvo poluvrijeme utakmice na Zlatiboru ponudilo mnogo toga. Bili su i jako teški uslovi za igru, kiša, magla, sve je više ličilo kao na neku jesenju prvenstvenu utakmicu, nego na ljetne pripreme ekipa.

Osjetilo se da je ovo uvodna faza priprema, igrači su prilično "teški", a gotovo da nismo vidjeli ozbiljniju šansu u prvih 45 minuta.

Tek, dvije u kojim se našao Sulejman Krpić, prva u kojoj mu je poništen gol zbog ranije sviranog prekršaja i druga kada je šutirao pored gola kojeg čuva nekadašnji golman Leotara, Dušan Puletić, ali je svakako bio i ofsajd, pa i da je pogodio napadač Plavih ne bi bilo promjene rezultata.

Željezničar je bio mnogo bolji protivnik u drugom dijelu, a u 60. minuti rezervista Drljo pogađa za vodstvo Plavih jako lijepim udarcem, koji je bio neodbranjiv za protivničkog golmana. Isti igrač u 73. minuti postiže još jedan lijepo gol i tako donosi Željezničaru zasluženu pobjedu od 2:0, kojom je uspješno otvorio pripreme na Zlatiboru.

Mornar 1 : 1 Dečić
Mladost DG 1 : 0 Rudar
OFK Petrovac 2 : 1 Jezero
Budućnost 2 : 2 Sutjeska
Jedinstvo 1 : 1 Arsenal