Tri crvena kartona u Nevesinju, grubosti, pljuvanje i pominjanje familije

Remi u Nevesinju FOTO: FK Velež

U nervoznoj i na momente gruboj utakmici, punoj brutalnosti i nevaspitanja, Velež i Modriča Alfa su na Gradskom stadionu u Nevesinju podijelili bodove odigravši neriješeno  1:1.

Poveli su gosti, inače nekadašnji prvaci i osvajači Kupa Republike Srpske i Bosne i Hercegovine golom veterana Dragana Jolovića u 14. minutu, a izjednačio je Sergej prodanović u 32.

Velež je u 70. minutu ostao bez rezervnog golmana Vase Kilibarde koji je drugom pomoćnom sudiji Nemanji Vujadinu iz Istočnog Sarajeva, po zapisniku, “psovao majku, užu i širu familiju”,  završio utakmicu sa dva čovjeka manje, dok je Darko Repović u trećem minutu sudijske nadoknade pljunuo protivničkog igrača u predsjedlu lica. Daniel Disubi iz Modriča Alfe je isključen zbog oštrog strata.

Domaćin je poslije katastrofe od Rudar Prijedora kod kuće (0:5) ponovo ostao bez cijelog plijena, dok je Modričanima bod sa ovog gostovanja premalo u borbi za opstanak.

Velež – Modriča Alfa    1:1 (1:1)

Gradski stadion u Nevesinju. Gledalaca: 150. Sudija: Mladen Mirić (Bijeljina). Strijelci: 0:1 Jolović (14), 1:1 S. Prodanović (32). Žuti kartoni: Kilibarda, Sekulović, Gutić (Velež), Disubi, Karić, pomoćni trener Petrović (Modriča Alfa). Crveni kartoni: rezervni golman Vaso Kilibarda u 70. i Darko Repović u 90+3. minutu (obojica Velež) i Daniel Disubi (Modriča Alfa) u 62. minutu.

VELEŽ: Vukanović, Abaza, Petković, Anđelović, G. Prodanović, Drašković, Trebović (od 76. Botić), Živković, S. Prodanović (od 81. Mikulić), Gutić, Repović.

MODRIČA ALFA: Krnetić, Pliego (od 74. Hasegava), Pljevaljčić, Jolović, Kušljić, Sedlar (od 64. Trifković), Šoškić (od 82. Spaić), Prljeta, Numanović, Disubi, Karić.

Sloboda : Željezničar
Sutjeska : Radnik
Omarska : Ljubić
Famos : Velež
BSK : Romanija
Laktaši : Rudar Prijedor