Abrego u Omarskoj pogodio četvrto mjesto

Fudbaleri Famosa iz Vojkovića su u 23. kolu m:tel Prve lige Republike Srpske slavili pobjedu na gostovanju u Omarskoj protiv istoimene ekipe 1:0.

Nije ovo bila utakmica u kojoj se moglo uživati, definitivno. Tmurno vrijeme, tmurna atmosfera na stadionu u Omarskoj, kao da su se domaći već pomirili sa ispadanjem iz Prve lige, nije bilo one prepoznatljive buke koja dolazi sa tribina, pa je u prvom poluvremenu sve to djelovalo kao jedna fudbalska uspavanka.

Famosova čvrsta defanziva, uvijek na lopti i igraču, još jednom je djelovala pa gotovo besprijekorno. Prepustili su loptu Omarskoj, koja kao da nije znala šta će sa njom, pa prvo poluvrijeme prolazi u jednoj igri bez puno sadržaja i nekih konkretnijih prilika.

I u drugom je slična situacija, ali gol i po koja prilika dovoljni su da se kaže da je bilo zanimljivije. Igrala se 54. minuta kada je Famos stigao do vođstva. Mladen Perović je ubacio iz slobodnog udarca sa više od 30 metara, a Franko Abrego je najviši u skoku i glavom pogađa za vođstvo Motorista 1:0.

Uzvratila je Omarska svojom najboljom šansom na utakmici, Miloš Sadžak se našao u prilici, ali je Josip Dizdar na golu Famosa jako dobro intervenisao i sačuvao svoj gol. Imali su domaći još jednu odličnu šansu za poravnanje kada je nedostajalo komunikacije u posljednjoj liniji Famosa, Vračar šalje loptu kroz sredinu za Gavranovića, ali u posljednji trenutak Josip Dizdar izlazi sa svog gola i čuva svoj gol.

Do kraja utakmice pišemo još priliku Alonza Pirta da zapečati sudbinu domaćih, izašao je sam na golmana, istina sa igračem na leđima, ali je previše oklijevao i na kraju nije ni uputio šut prema golu, tako da je ostalo 1:0.

Famos ovom zasluženom pobjedom, o čemu govori i aplauz domaće publike po završetku meča za Motoriste, opet dolazi na četvrto mjesto na tabeli, dok Omarska ostaje posljednja sa svega 16 bodova i njihova misija opstanka u Prvoj ligi Republike Srpske sve je teža i teža, a pred njima su sada dvije gostujuće utakmice, u Mrkonjić Gradu i Foči.

OMARSKA - FAMOS 0:1 (0:0)