XS
SM
MD
LG
Euroleague
03.04.2020
21:00
Euroleague
09.04.2020
20:00
Euroleague
09.04.2020
20:45
Euroleague
09.04.2020
20:45
Euroleague
09.04.2020
21:00

Derventaska mladost zaustavila Mladost: Dragičević nezaustavljiv za Banjalučane

Rukometaši Dervente upisali su treću pobjedu u isto toliko utakmica u okviru Prve lige RS, a pred domaćom publikom savladali su Mladost iz Banjaluke rezultatom 28:23.

Derventa je sjajno otvorila utakmicu, te je tako na sredini prvog poluvremena imala prednost od sedam pogodaka (10:3). Ipak, do kraja prvog dijela gosti uspjevaju da umanje zaostatak, te se na odmor ide sa rezultatom 17:12.

U nastavku Banjalučani uspjevaju da konsoliduju svoje redove i pruže veći otopr, ali Derventa nije ispuštala prednost, te je u 43. minuti rezultat bio 20:17. Četa Milorada Bjeloševića uspjela je da u posljednjim minutama doda gas, te na kraju slavi sa 28:23.

Nezaustavljiv u redovima domaćih bio je mlad Dragičević sa 9 pogodaka, osam je dodao iskusni Zemunović, a sedam Milinković.  Treba istaći da je iskusni Dragan Starčević na golu Dervenćana imao 18 odbrana, a u ovom susretu za ekipu sa Ukrine debitovao je i njegov šesnaestogdišnji sin.

Kod gostiju iz Banjaluke sedam pogodaka imao je Kovačević, a jedan manje Petrović.

U narednom kolu Dervente gsotuje Kozari iz Gradiške, dok Mladost dočekuje Kozaru Mljekoprodukt iz Kozarske Dubice.

RK Derventa - RK Mladost BL 28:23 (17:12)
Sportski centar Derventa
Sudija Anušić Ivan i Marko (Prijedor).

RK Derventa: Ristić, Starčević D., Tolimir, Starčević A. Sibinčić, Dobrilović, Lukić 1, Zemunović 8, Milinković 7, Dragičević 9, Šmulja 1, Malešević, Savić, Vidaković, Škrga 2, Ćustić.

RK Mladost: Sopko, Kovačević 7, Janjuš, Ćulum, Knežević, Glumičić 3, Škrga 1, Petrović 6, Todorović 3, Kremenović, Kos 1, Stanković, Vukalo 1, Kecman 1, Latinović.

 


12 .kolo Prva liga RS
Kotor Varoš 26 : 26 Hercegovina
Kozara 29 : 28 Bijeljina
Mladost 27 : 26 Jedinstvo 2015
Srbac 19 : 24 Prijedor
ORK Borac 31 : 35 Derventa
Višegrad 27 : 24 Kozara Mlijekoprodukt
Tabela
Poz Tim UT PB N PR BOD
1 Derventa 12 10 0 2 30
2 Hercegovina 12 9 1 2 28
3 ORK Borac 12 8 0 4 24
4 Mladost 12 7 2 3 23
5 Prijedor 12 7 1 4 22
6 Bijeljina 12 7 0 5 21
7 Kozara 12 6 0 6 18
8 Jedinstvo 2015 12 5 0 7 15
9 Kozara Mlijekoprodukt 12 5 0 7 15
10 Višegrad 12 2 1 9 7
11 Kotor Varoš 12 2 1 9 7
12 Srbac 12 1 0 11 3