Krunić pogodio sa izmjenama: Rezervisti donijeli preokret Borcu (video)

Fudbaleri Borca slavili su danas poslije preokreta protiv Čelika na Bilinom polju u utakmici 18. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine sa 2:1. Junaci pobjede Banjalučana u Zenici su svakako rezervisti. Branislav Krunić je u drugom poluvremenu uveo Demira Jakupovića i Srđana Vujakliju, te su obojica i pogodila mrežu Bojana Pavlovića za pobjedu.

Borac je bio izuzetno dobar u prvom poluvremenu. Prvih dvadesetak minuta Borac je bio daleko bolji rival na terenu, stvarao je šanse, ali nije uspio da se raduje. Kako je teklo prvo poluvrijeme, tako je i Čelik sve više bio konkretniji i to im se isplatilo u 44. minutu. Bojan Pavlović je daleko ispucao loptu, Fenan Salčinović je uradio veliki dio uposla, uposlio Mahmutovića u kaznenom prostoru, koji ostavlja petom loptu za Anela Dedića, a ovaj je zakucava iza leđa Mladena Lučića za vodstvo Zeničana.

U drugom poluvremenu Borac je pokušavao da stigne do izjednačenja, ali nije bilo to ništa previše konkretno sve do same završnice. Igrala se 84. minuta kada Borac stiže do izjednačenja. Poslije slobodnog udarca sa desne strane, na nekih 35 metara od gola, odbrana Čelika užasno reaguje, lopta pada na nogu Demiru Jakupoviću koji pogađa za 1:1. Borac je nakon toga krenuo i po puni plijen, te je do njega stigao u četvrtoj minuti sudijske nadoknade. Zoran Milutinović je izveo korner sa desne strane, Ševkija Resić je loše odreagovao, a lopta je došla do Srđana Vujakliju koji pogađa za puni plijen Borca u Zenici.

ČELIK - BORAC 1:2 /Dedić 44', Jakupović 84', Vujaklija 90+4'/

Radnik 5 : 1 Zvijezda 09
Željezničar 1 : 0 Tuzla Siti
Velež 2 : 1 Borac
Sarajevo 2 : 1 Mladost
Široki Brijeg 1 : 1 Zrinjski
Sloboda 2 : 1 Čelik