Dražić srušio Sokolove: Posljednje kolo odlučuje o plej ofu

Košarkaši Prijedor Spartaka savladali su večeras u pretposljednjem, 21. kolu, Prve lige Republike Srpske Slaviju 64:58, pa će odluka o pozicijama u plej ofu pasti u posljednjem kolu narednog vikenda.

Bila je ovo jedna zanimljiva košarkaška predstava, a i sam početak dao je naslutiti da ćemo gledati neizvjestan susret do samog kraja. Slavija je povela 6:0, ali odmah potom domaći uzvraćaju serijom 8:0 i prelaze u vodstvo. Uglavnom, veći dio poluvremena domaći su bili u vodstvu, Slavija je poslije trojke Njegovanovića povela još samo 11:10, a maksimalna prednost koju su domaći imali bila je devet razlike.

Na poluvrijeme se odlazi sa 33:26, a treća četvrtina pripada Slaviji koja uspjeva da u potpunosti preokrene rezultat i povede serijom 11:0, 37:33. Gotovo četiri minute su domaći bili bez poena u 3/4, ali finiš ove dionice ponovo pripada Prijedoru, te se vraćaju u vodstvo i pred posljednju dionicu imaju +4, 52:48.

Vodio je Prijedor i u 4/4 veći dio, a onda poslije trojke Dušana Eleza Slavija dolazi na samo poen zaostatka nešto više od dvije minute prije kraja i ulazi se u egal završnicu. Ipak, bili su to i posljednji poeni Slavije, Prijedor pravi 5:0 u posljednje dvije minute i dolazi do pobjede.

Najefikasniji u ekipi Prijedora bio je Lazar Dražić sa 24 poena, a Bojan Lulić je ubacio 15. Kod Slavije, Darko Damjanović je upisao double-double od 14 poena i isto toliko skokova, a dvocifren je još samo bio Filip Njegovanović sa 10 poena.

Slavija ostaje druga na tabeli, a posljednje kolo će odlučivati o plasmanu od drugog do četvrtog mjesta. Slavija, Prijedor, Rogatica i Drina Princip se bore za tri mjesta, s tim da je Slavija sigurna, samo je pitanje sa kojeg će mjesta u plej of, a da bi ostala druga i imala prednost domaćeg terena, neophodno joj je ili da savlada Budućnost na svom terenu, ili da Prijedor izgubi u Zvorniku, ili da Rogatica dobije Slobodu 73.