Silovita Zvezda

CRVENA ZVEZDA - VOJVODINA 5:0 (2:0)

Beograd - Stadion: Rajko Mitić. Gledalaca: 16.213. Sudija: Aleksandar Živković. Žuti kartoni: Stamenić, Kabić, Olanjinka (Crvena zvezda), Bukinac, Busnić, Ivanović, Čumić (Vojvodina). Crveni karton: Busnić (Vojvodina). Strelci: Kraso u 12. (penal) i 53, Milosavljević u 45. (autogol), Lučić u 70. i Bukari u 80. minutu.

CRVENA ZVEZDA: Glazer, Degenek (od 72. Spajić), Mijailović, Dragović, Bukari, Stamenić, Kangva (od 57. Šljivić), Mitrović (od 71. Nikolić), Ivanić (od 71. Kabić), Olanjinka, Kraso (od 57. Lučić).

VOJVODINA: Carević, Bjeković, Crnomarković, Jeličić, Bukinac (od 72. Jovanović), Miletić, Busnić, Nikolić (od 53. Radulović), Milosavljević (od 46. Zukić), Ivanović (od 46. Čumić), Vukić (od 53. Bolingi).

Penal, igrač više, razigrani crveno-beli, dovoljno da se Vojvodina vrati sa pet golova u mreži u Novi Sad – 5:0.

Ofanziva Zvezde od starta meča obeležena je prodorima Bukarija po desnoj strani, kao i udarcem u trećem minutu kada je nakon kombinacije sa Krasoom, šutirao tik pored stative.

Nije se dugo čekalo na prvi gol Crvene zvezde, a egzekutor sa bele tačke bio je Žan Filip Kraso, nakon što je Busnić nagazio Olanjinku u 12. minutu meča u kaznenom – 1:0.

Minut kasnije, ponovo je Olanjinka nadmudrio Busnića u kontri, kao i u situaciji kod jedanaesterca, a arbitru Živkoviću nije preostalo ništa drugo nego da isključi vezistu Vojvodine, te goste ostavi sa igračem manje.

Imao je Olanjinka priliku i dva minuta kasnije, kao i Ivanić, ali je promenu rezultata u 45. minutu doneo ofanzivac Vojvodine Milosavljević posle kornera izvedenog od strane Krasoa, matirao sopstvenog golmana glavom sa pet metara - 2:0.

Nisu gosti maltene zapretili Glazeru u prvih 45 minuta, a onda su na startu drugog poluvremena imali fantastičnu šansu preko Bukinca, koju je odbranio reprezentativac Izraela.

Da Zvezda ima strašnu transformaciju iz odbrane u napad, najbolje se videlo u 53. minutu kada je Ivanić dodvanjem iz polukontre doslovno ostavio sve defanzivce Vojvodine ukopane, a potom Kangva odigrao za Žan Filip Krasoa koji je još jednom uspeo da matira Carevića – 3:0.

Rezultat je promenio mladi Vladimir Lučić i to nakon sjajne finte u 70. minutu. Poslao je Stamenić dugu loptu na bok za Bukarija, on glavom spustio za Lučića, koji je varkom tela nadmudrio Jeličića, a zatim i pogodio rašlje Carevićevog gola – 4:0.

Zaslužio je i Osman Bukari da se upiše u strelce posle fantastične utakmice, u 80. minutu je prihvatio loptu na desnom boku, nanizao doslovno čitavu odbranu Vojvodine, a zatim i matirao Carevića – 5:0.

Crvena zvezda 5 : 0 Vojvodina
Napredak 0 : 1 Železničar
Mladost (L) 0 : 0 Radnik
Spartak ŽK 2 : 1 IMT
Voždovac 0 : 0 Javor Matis
Novi Pazar 2 : 0 Radnički 1923
Čukarički 2 : 0 Radnički (N)
TSC 3 : 3 Partizan