Derbi kola Kruševu, Klis pobjedio u Čitluku

Klis - Troglav

Svi susreti 12. kola Druge lige FBiH su odigrani u nedjelju 12. oktobra, Derbi kola se igrao u Mostaru između dvije prvoplasirane ekipe NK Kruševa i NK Višića (2:1), u 23. minuti Jazvin je doveo  lidara na tabeli u prednost, 1:0, minutu prije kraja prvog poluvremena, Ante Pažin je izjednačio  na 1:1. Džeba je u nadoknadi izgubljenog vremena 90+5 postigao pobjedonsni gol u ovom derbiju.

U Čitluku bivši prvak BiH, NK Brotnjo je ugostio FK Klis iz Buturović Polja koji je u 8. minuti preko Faris Mušinoviće stekao prednost, 0:1, da bi stoper Adem Kozić u 32. minuti povećao na 0:2, što je bio i kranji rezultat.

U Podhumu kod Livna je odigran derbi začelja, dvije posljednje plasirane ekipe, domaća Kamešnica i Čapljina, u 15. minuti Luka Cvitanović je doveo Čapljince u rezulatsku prednost, 0:1, a, u 78. minuti Čeko je pogodio za konačnih 1:1.

Četvrplasirani Ljubuški je bio domaćin Slogi iz Gornjeg Vakufa /Uskoplja, Antonio Čuljak je u 5. minuti doveo Ljubušake u prednost, 1:0, na 2:0 u 72. minuti povećao je Marko Čuljak, tri minute kasnije Granić je pogodio za 3:0.

Prozorska Rama je za rivala imala sastav livanjskog Troglava 1918 koji je u 9. minuti golom Bilića stekao prednost, 0:1, u 85. minuti Vrgoč povečava na 0:2, a, Slišković u nadoknadi izgubljenog vremena postiže gol za 0:3.

U Jablanici domaća Turbina je ugostila Grude, Aldin Bečić je u 18' pogodio mrežu gostiju iz Gruda, 1:0, Zahirović je u 84. Minuti povećao na 2:0, što je i konačni rezultat.

NK Neum je na svom stadionu Meteriz ugostio NK Međugorje, već u 5. minuti Šutalo je pogodio za Neumljane, 1:0, Vujnović je u 44. minuti povećao na 2:0 , Džida je u 53. minuti daoo gol za konačnih 2:1.

Turbina – Grude REZULTAT 2:0

Stadion: Gradski stadion. Gledalaca: 0. Sudije: Anel Puce (Mostar) [Glavni], Nedim Pobrić (Blagaj) [Pomoćnik], Nedim Kapidžić (Blagaj-Mostar) [Pomoćnik], Strijelci: Aldin Bečić 18', Kasim Zahirović 84', [TURBINA]; Žuti kartoni: Adis Puce 75', [TURBINA]; Luka Soldo 31', Ivan Pandžić 55', Marko Bašić 67', Filip Leko 75', [GRUDE];

DOMAĆI TIM: Amar Husrep (G) (K) , Aldin Bečić (87. Midhat Keskin), Adi Jusić (79. Riad Dulić), Haris Zukić (87. Armin Čilić), Anes Agović , Danin Nezirić , Kasim Zahirović , Maid Berić (64. Dino Begić), Adis Puce , Adi Keskin (76. Mahir Begić), Edi Đelmo

GOSTUJUĆI TIM: Petar Braćić (G) , Ivan Ćorluka (K) , Ante Miloš , Luka Soldo , Filip Leko , Ivan Pandžić (80. Miro Lončar), Andrija Braćić (63. Lovro Tomas), Ante Grizelj , Marko Bašić , Ivan Bašić (46. Marko Marić), Antonio Naletilić (46. Ljubo Ančić)

Brotnjo – Klis REZULTAT 0:2

Stadion: BARE. Gledalaca: 50. Sudije: Mate Bilić (Ljubuški) [Glavni], Srećko Skoko (Ljubuški) [Pomoćnik], Hrvoje Brkić (Ljubuški) [Pomoćnik], Strijelci: Faris Mušinović 8', Adem Kozić 32', [KLIS]. Žuti kartoni: Pero Džidić 29', [BROTNJO Čitluk]; Harun Hebibović 75', [KLIS];

DOMAĆI TIM: Vanja Džidić (G) , Danijel Mijatović (69. Matej Milićević), Pero Džidić (46. Hrvoje Soldo), Zvonimir Krtalić (75. Marko Crnjac), Petar Milićević , Luka Ćorić , Josip Ereiz (46. Valentin Ilić), Antonio Ljubić , Arsim Gaši (46. Goran Šunjić), Franjo Vrljić , Ivan Prskalo (K)

GOSTUJUĆI TIM: Bilal Kozić (G) , Adem Kozić , Elvedin Šehić , Amer Ovnović , Iris Mandžuka (70. Amir Habibija), Samir Trebović (59. Harun Hebibović), Faris Mušinović (73. Adi Mehić), Mirnes Jahić (59. Ajdin Mujala), Adi Makan (K) , Senad Brekalo , Maid Graho (70. Nedim Mujak)

Kamešnica – Čapljina REZULTAT 1:1

Stadion: 'Bilo Polje'. Gledalaca: 100. Sudije: Vedad Begluk (Mostar - Bijelo polje) [Glavni], Darijo Lovrić (Široki Brijeg) [Pomoćnik], Mirza Jakić (Mostar) [Pomoćnik], Strijelci: Pavo Čeko 78', [KAMEŠNICA]; Luka Cvitanović 15', [Čapljina]. Žuti kartoni: Niko Pavić 53', Martin Omazić 14', Mihael Vidović 79', [KAMEŠNICA]; David Urban 40', Leonardo Domgjonaj 41', Teo Ćiber 90', Pero Menalo 64', Martin Brajković 76', [Čapljina];

DOMAĆI TIM: Ivan Baković (G) , Antonio Drinjak , Jasmin Delić , Mirko Jozić , Niko Pavić (73. Kristijan Pervan), Frano Milardović (68. Mihael Vidović), Pavo Čeko (K) , Kristijan Omazić , Zvonimir Stanić , Ivan Pervan , Martin Omazić

GOSTUJUĆI TIM: Domagoj Markotić (G) , David Urban , Neđo Perić (46. Ivano Pehar), Pero Menalo (K) , Leonardo Domgjonaj , Marin Blagoje , Jakov Kozarić (62. Martin Brajković), Stjepan Vego (70. Adriano Jelčić), Marko Blažević , Mario Zovko (62. Teo Ćiber), Luka Cvitanović

Rama – Troglav REZULTAT 0:3

Stadion: LUKA. Gledalaca: 70. Sudije: Ivo Ćaleta (Kupres) [Glavni], Ivica Brešić (Livno) [Pomoćnik], Ante Salapić (Livno) [Pomoćnik], Strijelci: Antonio Bilić 9', Martin Vrgoč 85', Josip Slišković 90', [TROGLAV 1918]. Žuti kartoni: Mario Budimir 24', Stipo Babić 76', Josip Markešić 90', [RAMA]; Haris Ljutić 33', Josip Vidović 82', [TROGLAV 1918];

DOMAĆI TIM: Adnan Kaltak (G) , Josip Markešić , Toni Dedić , Ivan Juričić , Josip Ivić (83. Marin Pločkinjić), Stipo Babić (K) , Marko Zadrić (83. Duje Nevistić), Jurica Sičaja (72. Gabrijel Rotim), Luka Budimir , Marko Jeličić , Mario Budimir

GOSTUJUĆI TIM: Admir Bučo (G) , Filip Banović (89. Mihael Šakić), Gabrijel Bilić , Aner Hodžić (89. Ivan Pelivan), Antonio Bilić , Martin Vrgoč (89. Josip Ćenan), Fran Bekavac , Josip Slišković , Tomislav Krstanović , Haris Ljutić (63. Jurica Karadža), Josip Vidović (K) (82. Teo Perković)

Neum – Međugorje REZULTAT 2:1

Stadion: METERIZ. Gledalaca: 50. Sudije: Armin Šarić (Stolac) [Glavni], Ivan Ljubić (Mostar) [Pomoćnik], Šejla Selimović (Mostar) [Pomoćnik], Strijelci: Filip Šutalo 5', Stipe Vujnović 44', [Neum]; Marko Džida 53', [MEĐUGORJE]. Žuti kartoni: Jure Lovrić 84', [Neum]; Rafael Paul Ostojić 90', [MEĐUGORJE];

DOMAĆI TIM: Stipe Marić (G) (K) , Marin Maslać , Tin Raič (76. Ante Vujnović), Leonardo Čamo (89. Ilija Krmek), Stipe Vujnović (76. Josip Čamo), Tomislav Leženić , Jure Lovrić , Luka Vuletić (46. Željko Sentić), Emanuel Mustapić , Filip Šutalo (84. Gabriel Matić), Nikola Vuletić

GOSTUJUĆI TIM: Petar Kozina (G) (K) , Marko-leonard Raguž , Rafael Paul Ostojić , Marko Džida , Marin Milićević (78. Ante Dodig), Luka Bencun (73. Marino Sabljić), Kristijan Stanić , Petar Milićević , Boris Pandža , Martin Bošković , Josip Čakić

Ljubuški – Sloga REZULTAT 3:0

Stadion: Babovac. Gledalaca: 300. Sudije: Ante Padro (Livno) [Glavni], Ivan Marijanović (Mostar) [Pomoćnik], Milan Ivković (Livno) [Pomoćnik], Strijelci: Antonio Čuljak 5', Marko Čuljak 72', Nikola Granić 75', [LJUBUŠKI]; Žuti kartoni: Mateo Mucić 58', Gabrijel Puljić 73', [LJUBUŠKI]; Amer Mašetić 60', [ SLOGA];

DOMAĆI TIM: Antonio Brkić (G) , Tomislav Bošnjak , Veselko Vištica , Marin Brkić (57. Anđelo Brekalo), Marko Čuljak (78. Bože Milas), Nikola Granić (K) , Antonio Čuljak , Gabrijel Puljić , Luka Bebek (46. Josip Šošić), Franjo Vučić (46. Mateo Mucić), Grgo Vasilj (46. Noah-Luka Šimić)

GOSTUJUĆI TIM: Luka Blažević (G) , Ilhan Skeho (78. Tarik Sadiković), Amer Mašetić , Antonio Delač (35. Josip Glavaš), Armin Agić , Armin Abazović (78. Osman Abazović), Nedim Muminović , Petar Marinčić , Edis Sušić , Aid Zukanović (85. Nedim Abazović), Velimir Zeko (K)

Kruševo – Višići REZULTAT 2:1

Stadion: . Gledalaca: 50. Sudije: Elmedin Padalović (Buturović polje - Konjic) [Glavni], Amir Krivić (Konjic) [Pomoćnik], Said Hakalović (But.polje - Konjic) [Pomoćnik], Strijelci: Salko Jazvin 23', Mihovil Džeba 90', [KRUŠEVO]; Ante Pažin 44', [Višići]. Žuti kartoni: Dražan Glibo 18', Admir Osmičević 64', Mihovil Džeba 90', Stipe Bevanda 90', [KRUŠEVO]; Robert Dovedan 80', Dijano Biletić 85', Petar Kuridža 90', Josip Buntić 90', Dejan Juko 65', [Višići]; Isključenja: Josip Šutalo 90' [Višići];

DOMAĆI TIM: Faris Aličić (G) , Irhad Turajlić , Dražan Glibo , Luka-filip Medić (75. Ivan Raguž), David Pušić (K) , Mirko Čule , Salko Jazvin (80. Vjekoslav Primorac), Josip Planinić (75. Stipe Bevanda), Mihovil Džeba , Admir Osmičević , Ilija Aničić

GOSTUJUĆI TIM: Zvonimir Ivanković (G) , Karlo Vukelja (K) , Robert Dovedan , Ante Pažin , Robert Bunoza (90. Željko Đugum), Vinko Kalfić , Dejan Juko , Dijano Biletić , Petar Kuridža , Roberto Jovanović (64. Ilija Kordić), Josip Buntić