Zanimljivo na kraju kola: Borac i Sarajevo podijelili po bod

Remi Borca i Sarajeva/ Futsal klub Borac

Futsaleri Borca i Sarajeva su u meču 5. kola Premijer lige BiH u futsalu podijelili po bod odigravši u Banjaluci 5:5.

Bila je ovo jedna jako zanimljiva utakmica, koju bolje otvaraju gosti i već u trećoj minuti golovima Nedžada Hodžića i Faruka Brkanića imaju 2:0. Borac se ne da, uzvraća odmah preko Kaurina, a u 11. minuti Igor Mirković vraća egal, 2:2. Nije egal dugo trajao jer Aleksandar Munjiza u 13. minuti pogađa za 3:2 i preokret Banjalučana.

Uzvratilo je Sarajevo preko Brkanića, ali novu prednost Borcu donosi ponovo Aleksandar Munjiza, da bi pred odmor Anes Džafo pogodio za 4:4.

Drugo poluvrijeme ninje previše obilovalo golovima, ali smo vidjeli dvije fenomenalne intervencije Emilka Jankovića kao golmana-igrača u trenutku dok je ostao na golu i nije stigao da se zasmijeni sa Zoranom Stanivukovićem. Skinuo je dva zicera protivničkim igračima i sačuvao svoj klub.

Borac do vodećeg gola stiže u 28. minuti, strijelac je Nikola Zec, da bi poravnanje donio Jasmin Hodžić u 33. minuti, a to je bio i konačan rezultat meča, ispostaviće se.

FC BORAC - GFC SARAJEVO 5:5 (4:4)
Dvorana "Borik"
Gledalaca: 250
Sudije: Slavoljub Gogić (Istočno Sarajevo) i Armin Jelin (Mostar)
Strijelci: 0:1 N. Hodžić 1, 0:2 Brkanić 3, 1:2 Kaurin 4, 2:2 Mirković 11, 3:2 Munjiza 13, 3:3 Brkanić 17, 4:3 Munjiza, 4:4 Džafo 20, 5:4 Zec 28, 5:5 J. Hodžić 33
Žuti kartoni: Kaurin, Verić, Munjiza, Savić, Stanković (predstavnik) (Borac), Duvnjak, Debelngoić, Handžić, Mršo (Sarajevo)

BORAC: Stanivuković, Verić, Janković, Munjiza, Mirković, Milanović, Stojičić, Zec, Kremenović, Kokanović, Eskić, Savić, Kaurin, Dubravac

SARAJEVO: Šarić, Mršo, N. Hodžić, Brkanić, Duvnjak, Salihović, Džafo, Bilić, Jokić, Debelnogić, Handžić, Ikonić, Omerović, J. Hodžić

Sarajevo 6 : 5 Salines
Sloga 4 : 1 Radnik MD Šop
Borac 2 : 4 Mostar SG
Brotnjo 3 : 7 MNK Hercegovina
Željezničar 7 : 5 Sloboda Kompred