Slavija opet poražena u egal utakmici

Košarkaši Slavije su u 22. kolu, posljednjem u prvom dijelu sezone, poraženi od Orlovika 92:89, te su tako upisali i sedmi uzastopni poraz.

Duel u Istočnom Sarajevu donio je duel Slavije, kojoj je ova utakmica bila od velikog značaja, jer bi eventualnim trijumfom prekinuli seriju od šest uzastopnih poraza, a istovremeno i podigli samopouzdanje i ostvarili jako bitnu pobjedu pred Ligu za opstanak koja slijedi nakon ovog kola.

Sokolovi dobro otvaraju meč. Filip Njegovanović i Aleksandar Ilić se odlično uvode u utakmicu, postižu kombinovano dvanaest poena, prave seriju 9:0, pa kada je Darko Damjanović poentirao na obruču Slavija ima 14:5 poslije tri minute igre, ujedno i maksimalno što je jedna ekipa imala.

Dolazi tada i Orlovik  na utakmicu, ključa koš na četiri i po minute i serijom 9:0 dolazi na 14:14. Odbija Slavija nalet, Orlovik ima minimalnih 17:16 poslije poena Delića, a Slavija na kraju prve četvrtine ima +2, 22:20.

I jedni i drugi su pravili dosta grešaka, Slavija skupila dvanaest u prvom poluvremenu, prilično jeftinih, a na sve to nadovezala se i povreda Henrija Tenkslija, koji se povrijedio sredinom druge četvrtine i ukazivana mu je dugo pomoć na klupi.

U drugom poluvremenu rezultatska klackalica, malo vodi Slavija, pa Orlovik, a na kraju ipak poluvrijeme pripada domaćem timu koji poslije 20 minuta ima +2, 42:40.

Treća četvrtina donosi i dobre šuterske sekvence obje ekipe. Slavija nešto sporije ulazi u meč, tri minute su bez koša što Orlovik koristi da preokrene rezultat, a onda malo po malo izgradi i +8, 60:52. Probudila se i publika, bila vjetar u leđa domaćem timu i Slavija uspjeva da se vrati na samo poen razlike, 65:64. Filip Njegovanović je uz Aleksandra Ilića bio taj koji je nosio Slaviju, ali je nedostajalo malo više odbrane domaće ekipe. Ipak, pred posljednju dionicu Orlovik ima samo +1, 65:64.

Abdul-Hakim Delić je imao svoje minute u 4/4, pogađa dvije trojke, i sa osam poena vodi Orlovik na +7, 77:70. Nastavio je Delić da zatrpava koš Sokolova i dalje, ali se na kraju i povrijedio, te je završnicu proveo na klupi, sa ledom oko koljena. Mnogo je Slaviji falilo u ovom meču, možda bi se čak i odbrana mogla podvesti pod korektno, ali je skok ponovo presudio. Stara boljka Slavije, nedostatak „sizea“, ali u dosta momenata i neodgovornost u građenju promašenih šuteva gostiju, pa i umor od kratke klupe, doveo je do toga da Orlovik ima čak 15 ofanzivnih skokova, petnaest novih prilika da postigne poene, što su u većini slučajeva i radili. Na kraju, ispostaviće se da je to bilo i ključno u ovom meču, te Slavija doživljava novi poraz. Jeste Orlovik pogodio vrhunskih 14 trojki, no presudnim se ispostavio taj skok.

Abdul Hakim Delić je sa 24 poena bio najefikasniji u Orloviku, dok je Ramo Rizvić ubacio 23. Kod Slavije, po 22 poena su ubacili Ilić i Njegovanović.

KK SLAVIJA – KK ORLOVIK 89:92 (22:20, 20:20, 22:25, 25:27)