Zaslužen trijumf Motorista: Stjepanović sa dva gola matirao Sutjesku

Foto/ Vasilije Marković

Fudbaleri Famosa savladali su u 24. kolu m:tel Prve lige Republike Srpske Sutjesku 2:1 potpuno zasluženo.

Praktično u prvom napadu u prvom poluvremenu Famos dolazi do pogotka. Darko Hrkalo je oboren u kaznenom prostoru od Miroslava Đorđević, a Stefan Maletić pokazuje na penal. Siguran izvođač najstrožije kazne bio je Ognjen Stjepanović, najbolji strijelac Motorista, za vođstvo svoje ekipe.

Bila je ovo utakmica u kojoj je Famos stvorio najviše prilika ove sezone. Deset minuta nakon gola prijeti Hrkalo šutem, ide lopta malo pored gola, a onda u sljedećem napadu Kenan Šarić probija po strani, odigrava u sredinu, ali lopta prolazi iza leđe Stjepanoviću na drugoj stativi. U 17. minuti ponovo Kenan Šarić prijeti, šut pravo u golmana Mihajla Dabića.

Sutjeska iz prve šanse umalo i da dođe do izjednačenja. Nikola Mojović je šutirao, lopta se od stative odbija u korner.

Kenan Šarić je bio raspoložen za igru u prvom poluvremenu, pa i u 30. minuti nalazi sebi prostor za šut, lopta prolazi tik pored stative i završava u korneru, da bi nakon toga Darko Hrkalo bio u sjajnoj šansi. Bio je to korner za Sutjesku, Darko Hrkalo je sačuvao jednu loptu na svojoj polovini da ne izađe u aut, sjurio se ka golu Dabića, šutirao vanjskim dijelom kopačke iskosa, ali ga je Dabić sačekao i paradom spasio gol.

I na drugoj strani se istakao golman Josip Dizdar u 36. minuti. Nikola Mojović je dobio slobodan udarac na više od 25 metara, dobro je gađao, ali Josip Dizdar paradom stiže da zatvori prolaz i sačuva svoju mrežu netaknutom .

Posljednje dešavanje u prvom dijelu bilježimo u 45. minuti utakmice. Stefan Maletić pušta jednu prednost na centru, Adnan Vranešić po desnoj strani ide ka lopti, izmiče je ispred istrčalog Dabića, ali ne uspjeva iskosa da je gurne u praznu mrežu, ona odlazi pored stative. Stefan Maletić tom prilikom daje i direktan crveni karton mladom napadaču Sutjeske Branku Sekuliću zbog oštrog starta na Marku Tešanoviću i Sutjeska je morala kompletno drugo poluvrijeme igrati sa igračem manje.

Igrača više u polju Famos nije najbolje eksploatisao, nisu nastavili pritiskati Fočake, pa su i sa klupe, ali i igrači između sebe na terenu tražili da se što prije podignu i krenu prema naprijed. U 48. minuti Adnan Vranešić je probao šut, Dabić paradom sprovodi loptu do prečke, nakon čega ona završava u korneru.

U 59. minuti Famos ima dvije prilike. Prvo nakon odlične lopte u prostor Danela Blažića Ognjen Stjepanović dolazi do lopte prije Dabića, glavom ga prebacuje, ali Dejan Đerić na vrijeme zatvara prazan gol i izbacuje loptu u korner. Iz tog kornera Darka Hrkala Pavle Lazić prijeti glavom, preko gola.

Sutjeska sjajnu priliku za izjednačenje promašuje u 63. minuti. Nikola Mojović je izveo još jedan odličan prekid, na drugoj stativi su zaboravljeni gostujući igrači, Miroslav Đorđević uzima loptu ispred Bojana Mihajlovića,ali šutira preko gola.

Vidjevši da je pao ritam utakmice Darko Vojvodić na teren šalje Mladena Perovića i Luku Asentića, i odmah dolaze dvije jako dobre prilike preko lijevog beka Motorista. Dva puta je probio Perović po strani, alli u dva navrata napadači nisu najbolje pozicionirani na drugoj stativi i idealne lopte po zemlji ne uspjevaju da sprovedu u gol.

Opet je Sutjeska zaprijetila iz prekida u 85. minuti utakmice. Još jedan centaršut Nikole Mojovića, lopta se izodbijala po kaznenom prostoru, a Bojan Mihajlović na drugoj stativi ne uspjeva da je sprovede u mrežu.

Na drugoj strani dobrim šutem prijeti Darko Hrkalo sa 18 metara, Mihajlo Dabić još jednom čuva svoj gol.

U 89. minuti Famos ima još jednu veliku šansu da riješi pitanje pobjednika. Danel Blažić je dodao do Asentića, koji pogađa stativu, lopta skakuće po gol liniji, a odbrana Sutjeske uspjeva da izbaci loptu u korner. Iz tog kornera Darko Hrkalo ubacuje, a Ognjen Stjepanović je zaboravljen na drugoj stativi i lagano posprema loptu u mrežu za 2:0.

Djelovalo je da je to konačan rezultat utakmice, ali u posljednjem napadu Sutjeska dolazi do utješnog pogotka. Nikola Danilović je izgubio loptu na centru, zasmetao je i sudija Maletić, razvila se polukontra Sutjeske, Jovica Dačević nabacuje na glavu Bošku Radoviću, koji pogađa za 2:1. Odmah potom i Maletić svira kraj, pa FAmos slavi još jednu zasluženu domaću pobjedu.

FAMOS – SUTJESKA 2:1 (1:0)