Rogatičani deklasirani u Višegradu

Fudbaleri Drine He su nastavili uspešnu seriju,  u komšijskom derbiju su deklasirali ekipu Mladosti, i posle ovog trijumfa Višegrađani krupnim koracima grabe prema tituli i plasmanu u elitnu ligu Republike Srpske.

Dugo je podmlađeni sastav iz Rogatice odolevao atacima favorizovanog domaćina, sve do 35. minuta kada je  najbolji strelac Drine He Dalibor Damjanović nakon lepe akcije prvi put zatresao mrežu Mladosti.

U finišu prvog dela, tačnije u 43. minutu Višegrađani su udvostručili prednost,  a strelac nakon opravdano dosuđenog kaznenog udarca je bio ponovo Damjanović, ovaj iskusni napadač  je bio opet na sceni i u 63. minutu  kada je  lepim pogotkom za het trik  povisio na 3:0.

Sekulić je u 70.minutu povisio  na 4:0, pogodak za 5:0 je delo   internacionalaca iz  Južne Koreje Sangvong Jeong  u 78. a goledu je okončao iskusni defanzivac Sekulić u 88.  minutu kada je zatresao mrežu nemoćnog Krsmanovića za konačnih 6:0.

DRINA HE (V) – MLADOST (R)  6:0  (2:0)

Stadion: Gradski. Gledalaca: 100. Sudija: Vasilije Milošević (Bijeljina)  7. Strelci: Damjanović 35, 43. iz penala i 63, Sekulić 70. i 88, Jeong 78. minut  (Drina HE) Žuti kartoni: Vulević (Drina HE ) B. Obradović , Maljukan, Tomić (Mladost)

DRINA HE (V) – Nikić 7, Tasić  7,5 (od 73. Stanojčić -)  Pljevaljčić 7 (od 70. Todorović -) Damjanović 9 (od 78. Majdov -) Marković 7,5, Sekulić 8, Okuka 7,5  (od 60. Baranac 7) , Pejović 7,5 (od 70. Šimšić -) Ranitović  7,5 , Jeong 8, Vulević 7,5.

MLADOST (R) – Kojić  5 (od 44. Krsmanović 5 )  Bojat 5, Elek 5 (od 46. Glogovac )  B. Obradović 5,5, Tomić 5, Maljukan 5,5, B. Marijanović 5,5, V. Marijanović 5, Mihajlović 5 (od 70.Planinčić -) Kušić 5, Janković 5.

Igrač utakmice: Dalibor Damjanović (Drina HE)