Drina sve dalje od opasne zone

Drina, Zvornik

U Zvorniku na Gradskom stadionu  odigran je meč 24. kolo mtel  Prve fudbalske lige Republike Srpske, gdje je zvornička Drina  slavila nad ekipom Veleža iz Nevesinja rezultatom 3:1.

U 31. minutu prvi pogodak na meču za Drinu postigao  je Sreten Cmiljanović  dok je Aleksandar Ilić  u 40.minutu zatresao  protivničku mrežu. Bilo je to Drina – Velež 2:0.

Nevesinjci  smanjuju na 2:1 u 51. minutu preko  Sergeja Prodanovića.

Treći pogodak za Drinu postigao je Krstin  Radomir.

Na današnjoj utakmici dodijeljen je i crveni karton  Darku Repoviću zbog prigovora sudiji u 59. minutu.

Marko Jovanović, trener “Veleža” nakon meča je rekao da je  zadovoljan igrom i odnosom igrača.

Mislim da smo danas odigrali možda najbolju utakmicu u  polusezoni. Bilo je mnogo promašenih šansi koje smo stvorili i  sa igračem manje  na terenu. Neke odluke mislim da su uticale na  današnji rezultat. Ekipa se probudila, idemo u pravom smjeru ka  boljim rezultatima”, rekao je Jovanović.

Mile Lazarević, trener “Drine” zadovoljan je današnjom pobjedom.

“Velež je na polusezoni imao sedam poena više od nas, danas mi  imamo četiri boda više od njih, tako da sam zadovoljan   pobjedom i sad možemo mirnije ući u dalji tok prvenstva. Nadam se  da će sve ići u pozitivnom pravcu”, istakao je Lazarević.

Bio je ovo lijep fudbalski dan u Zvorniku. Vidjeli smo dosta  uigranih akcija, ofanzivnu igru, prepunu akcije i prilika. Od kad  je nova uprava preuzela Drinu može se reći da je ovo kao potpuno  druga ekipa. Bodovi iz drugog dijela prvenstva to i pokazuju.

Naredni meč fudbaleri Drine igraju u gostima sledeću subotu  protiv “Romanije” sa Pala