Nenad Lalatović ponudio ostavku upravi Borca

Nenad Lalatović (Borac) i Zoran Ćurguz (Sloga Merdian)

Trener gostiju Nenad Lalatović bio je nezadovoljan rezultatom i igrom svojih igrača posebno u drugom poluvremenu. On je na press konferenciji po završetku utakmice podnio ostavku, odnosno ponudio je upravi kluba od kojih očekuje da je prihvate. Nakon eliminacije iz Evrope od ekipe B36 Toršavn sa Farakih ostrva, ulje na vatru dolio je neuspjeh protiv Sloge Meridian.

-Sramota me je što smo se doveli u ovu situaciju jer prvo poluvrijeme je trebalo da bude 4:0 za nas. Imali smo 2:0 i još dvije tri stopostotne šanse i trebalo je u prvom poluvremenu da riješimo utakmicu. U drugom dozvoljavamo sebi luksuz njihova ekipa je odigrala sjajno borbeno,  na svaku loptu. Dali su nam dva brza gola. Mi smo u jednoj situaciji sami sebi izbili loptu iz njihovog gola. Moj kolega je digao svoju ekipu, oni su stavili glavu gdje moji ne smiju nogu. Moj moralni čin je da ponudim ostavku. Ovom prilikom bi zamolio upravu Borca da je prihvati. Ovdje treba injekcija i ja želim da Borac osvoji titulu. Već sada sam nervozan i ispražnjen i samo mogu da napravim neku glupost. Ja se ne bojim derbija protiv Sarajeva. Najbolje rješenje je za klub i bavijače da se odmah promijeni trener. -rekao je Nenad Lalatović trener Borca

Sloga : Zvijezda 09
Sarajevo : Velež
Posušje : Zrinjski
Široki Brijeg : Borac
GOŠK : Željezničar
Tuzla City : Igman