Seriji poraza nema kraja

Rukometašice BiH doživjele su treći uzastopni poraz u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo, ovog puta pred domaćom publikom u Cazinu protiv reprezentacije Grčke rezultatom 22:24.

U utakmici trećeg kola, izabranice selektora Adnana Bašića nisu uspjele parirati Grčkoj, direktnom konkurentu za treće mjesto i šansu za plasman na EP svele na teoriju.

Uprkos trudu i povremenom vođstvu u prvom poluvremenu, bh. rukometašice su dozvolile gošćama da stvore prednost u finišu prvog dijela i početku drugog. Otišle su Grkinje nasedam golova viška.

Iako  se domaći tim vratio u utakmicu u posljednjih 15 minuta, nisu imale dovoljno snage i koncentracije za potpuni preokret, te su Grkinje zadržale prednost do kraja.

Najefikasnije u reprezentaciji BiH bile su Kolašinac sa sedam i Isić sa šest golova, dok je u selekciji Grčke Čaciparasidou postigla osam pogodaka. Ova serija poraza stavlja Bosnu i Hercegovinu u težak položaj u borbi za plasman na EP.

Revanš susret između reprezentacija BiH i Grčke zakazan je za tri dana u Kozaniju.

U drugom meču grupe, Rumunija je pobijedila Hrvatsku rezultatom 26:24, čime se izdvojila na vrhu tabele