Preko Turske na Evro

Ženska rukometna selekcija Srbije savladala je Tursku sa 30:22 u poslednjem i odlučujućem meču kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Rukometašice Srbije idu na Evropsko prvenstvo, Turska pala u Zrenjaninu
U sjajnoj atmosferi sa tribina "Kristalne dvorane" u Zrenjaninu, izabranice Uroša Bregara su opravdale zvanje favorita i pobedom su obezbedile direktan plasman na Evropsko prvenstvo sa druge pozicije.

Posle egala 29:29 u prvom duelu, Srbija je ostvarila šestu pobedu nad Turkinjama u prethodnih sedam duela.

Naše rukometašice su kontrolisale igru od prvog napada i otvaranja sa tri gola u nizu. Turkinje su ugrozile našu selekciju jedino prilikom dolaska do egala 6:6 u uvodnim minutima. Srbija je odgovorila sa četiri gola zaredom, od čega dva u praznu mrežu, usled rizične strategije Turkinja sa igračem više u napadu.

Na prednost 14:10 na poluvremenu su se srpske rukometašice nadovezale vrhunskom igrom u nastavku. U 39. minutu se golom Emilije Lazić došlo do maksimalni 20:12.

Turska se primakla na 21:16, pa je Uroš Bregar reagovao tajm-autom u pravo vreme. Po povratku na teren su srpske reprezentativke vratile pristojnu distancu.

Evropski šampionat održava se u Austriji, Mađarskoj i Švajcarskoj od 28. novembra do 15. decembra.