Dobojska Sloga upisala prvu pobjedu (FOTO)

Lopta u mreži Drine

DOBOJ – Fudbaleri Sloge zabilježili su prvu prvenstvenu pobjedu u okviru četvrtog kola M:tel prve lige Republike Srpske savladavši Drinu iz Zvornika rezultatom 2:0. Sloga je zasluženo upisala prvu trojku. .

U prvih 30 minuta domaći su imali inicijativu. Igrao se 31.minut kada je slobodan udarac izveo Saša Perić, uputio je dobar centaršut gdje se najbolje snalazi Dušan Komljenović i glavom pogađa za 1:0. Nakon gola Sloga je imala još nekoliko udaraca na gol ali bezuspješno. Sve do 65.minuta kada je lucidni štoper Sloge Dušan Ristić se dobro snašao u kaznenom prostoru gostiju i povisio rezultat na 2:0. Tekao je 83.minut omaleni „rezervista“ Obrad Starčević tek što je ušao u igru oduzima loptu jednom odbrambenom igraču Drine i izlazi sam na golmana Drakulića, međutim ovaj odlično brani. U samom finišu tačnije u 89.minutu Marko Lukić je izveo slobodan udarac, snažno je đutirao i pogodio golmana Drine direktno u glavu. U preostalom vremenu do kraja Sloga je mirno privela utakmicu kraju.

-Nije bilo lako dobiti Drinu. Momci su ušli odlično u utakmicu , držali smo loptu u svom posjedu. Cijelo prvo poluvrijeme smo igrali pas igru. Utakmica je išla u onom smjeru kako sam zamislio. Spletom okolnosti postigli smo prvi gol iz prekida. Bilo je tu još šansi poslije tog gola. U drugo poluvrijeme smo takođe ušli dobro. Došao je i drugi gol. U posljednih 15 minuta malo se osjetio strah u ekipi. Bilo je tada nekih konfuznih rješenja u posljednjih par minuta. Odlična igra i pobjeda i stvarno treba da budemo zadovoljni. Idemo sada prema sredini tabele, pripremmo se za sljedeću utakmicu u Derventi. Ova utakmica je već iza nas i fokusiramo se  na tu narednu utakmicu. Nadam se da ćemo opravdati ovu dobru igru. i da ćemo u Derventi napraviti dobar rezultat. –rekao je Milan Draganović trener Sloge.

SLOGA – DRINA 2:0 (1:0)

Strijelci: 1:0 Komljenović u 31, 2:0 Ristić u 65.minutu. Stadion: „Luke“. Gledalaca: bez prisustva gledalaca zbog korone. Sudija: Dragan Žarić (Kotor Varoš). Pomoćnici: Tomislav Gračanin i Dejan Stjepanović (oba iz Banja Luke). Delegat: Bojan Topić (Banja Luka). Žuti kartoni: Janković, Nikolić, Vasiljević (Sloga), Dubačkić, Tvrdišić, Zarić (Drina).

SLOGA: Divković, Janković (od 73.minuta Hadžimujić), Nikolić, Aljetić, Lukić, Đuranović, Komljenović (od 62. Miljić), Vasiljević, Mace (od 80. Andrić), Perić (od 80. Starčević), Ristić. Trener: Milan Draganović.

DRINA: Drakulić, Tvrdišić, Jevtić, Ristović (od 46.minuta Vidaković), Ilić, Marković (od 74. Kikić), Dubačkić (od 46. Donevski), Zarić, Jovičić (od 66. Jovanović), Stupar (od 46. Damjanović), Vasić. Trener: Miroslav Milanović.

Igrač utakmice: Dušan Komljenović (Sloga)