Želji bodovi

Fudbaleri Željezničara su u trećem kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine pobijedili Posušje na Grbavici rezultatom 1:0 i stigli do prve ovosezonske pobjede.

Prvo uzbuđenje na utakmici smo vidjeli u trećoj minuti. Bender je pokušao ispucati loptu, ona je pogodila Begića, ali nije prevarila golmana Plavih, te je ostalo 0:0 da bi već u sljedećoj akciji gostiju Lauš pokušao iznenaditi golmana domaćih, no nije uspio.

U 16. minuti je bilo opasno pred golom domaćih, ali je Bender u posljednji čas zaustavio Begića i otklonio opasnost ispred svog gola.

Plavi su poveli iz prve prave akcije u 18. minuti susreta. Nakon ubacivanja Blaževića sa desne strane, odbrana gostiju je reagovala, ali je lopta stigla do Mujezinovića koji je uhvatio lijep volej i matirao Baćaka za vodstvo Plavih.

Pet minuta kasnije ponovo prijete gosti i to preko Barišića čiji je dalekometni pokušaj na putu ka golu zakačio nekog od domaćih, ali nije prevario Bendera.

U 33. minuti  udarac Vukoje odlazi preko gola golmana Plavih da bi u drugoj minuti nadoknade gosti imali još jednu priliku za postizanje pogotka, ali udarac Vukoje sa desne strane je odlično zaustavio Bender, te se na poluvrijeme otišlo pri vodstvu Željezničara rezultatom 1:0.

Drugo poluvrijeme Željezničar otvara fantastičnom prilikom u 48. minuti susreta. Dosuđen je slobodnjak na 20 metara od gola Baćaka, izveo ga je Bojo koji je sjajno odigrao za Juričića, a ovaj je ostavio loptu za Mujezinovića čiji udarac iz fantastične pozicije brani golman gostujućeg sastava. U 66. minuti Posušje ponovo opasno prijeti golu Plavih.

Lopta upućena prema Serdarušiću je prošla pored trojice igrača Plavih, stigla do rezerviste u timu gostiju koji je bio usamljen na lijevoj strani, ali njegov udarac fantastično zaustavlja Bender. Na sljedeće uzbuđenje se čekalo do 80. minute kada je Blažević pokušao ugroziti Baćaka, ali je njegov udarac otišao daleko preko gola gostiju.

Do kraja susreta nije bilo prilika za promjenu rezultata, te je Željezničar slavio prvu ovosezonsku pobjedu. Plavi su trenutno trećeplasirani na tabeli sa četiri boda iz tri utakmice dok je Posušje posljednjeplasirano bez bodova i gol razlikom 0:5.

Stadion: Grbavica. Gledatelja: 5.000. Sudija: Kazlagić Mirza (Cazin). Žuti kartoni: Beća (Željezničar), Krišto, Lučić, Landeka (Posušje). Strijelci: 1:0 - Mujezinović (18).

Željezničar: Bender, Malić, Subašić (70. Hrelja), Mujezinović, Vrhovac, Drina, Blažević, Mekić, Beća, Bojo (74. Crnčević), Juričić (94. Kosorić). Trener: Haris Alihodžić.

Posušje: Baćak, Ljubić (62. Leko), Barišić, Vranjić (57. Ilinković), Landeka, Begić (57. Verunica), Krišto, Stipić, Lučić, Lauš (46. Serdarušić) i Vukoja (80. Milićević). Trener: Denis Ćorić.

Sloboda 1 : 0 Leotar
Široki Brijeg 0 : 0 Radnik
Velež 0 : 2 Rudar Prijedor
Sarajevo 0 : 2 Zrinjski
Željezničar 1 : 0 Posušje
Borac 1 : 1 Tuzla City