Doboj u derbiju savladao Željeznicu, slavlje Nevesinja

Futsal klub Doboj ostaje prvi

Futsaleri Doboja su u derbiju 11. kola prvenstva Republike Srpske savladali Željeznicu sa sigurnih 4:0.

Bila je ovo jedna tvrda utakmica koja je riješena tek u završnih deset minuta utakmice. Dobojlije dolaze do pogotka u 18. minuti pogotkom Envera Buljubašića i minimalno vođstvo čuvaju sve do 32. minute kada Milan Radulović duplira prednost. Ubrzo nakon toga, kada je Željeznica već krenula na sve ili ništa kapiten Martić pogađa još dva puta gol gostiju i donosi veliku pobjedu Doboju za ostanak na prvom mjestu.

Poslije dva teška poraza vratilo se Nevesinje i pobjedom u Kotor Varošu uzelo treće mjesto na tabeli. Dejan Kovačević je postigao hettrik, a po gol su dodali Goran Kljakić, Dalibor Pudar i Miroslav Andrić. Za domaće su pogađali Bašić, Jošić, Savić i Stojanović.

FC DOBOJ - KMF ŽELJEZNICA 4:0 (1:0)
Dvorana OŠ "Radoje Domanović", Osječani
Gledalaca: 100
Sudije: Siniša Ivančević i Tomislav Gračanin (oba Banja Luka)
Strijelci: 1:0 Buljubašić 18, 2:0 Mil. Radulović 32, 3:0 Martić 34, 4:0 Martić 35
Žuti kartoni: Lukić, Buljubašić, Ivanagić, Ninković (Doboj), Đorda, Balaš (Željeznica)

DOBOJ: Ninković, Ivanagić, Martić, Buljubašić, Ristić, Mujkanović, Mih. Radulović, Lukić, Mil. Radulović, Mujkić, Kovačević, Bosić, Starčević

ŽELJEZNICA: Balaš, Đorda, Bjelica, Elez, Jusić, Dragović, Čovrk, Šćepanović, Perović, Minić

KMF KOTOR VAROŠ - KMF NEVESINJE 4:6 (0:2)
Dvorana u Kotor Varoši
Gledalaca: 80
Sudije: Branimir Đermanović (Čelinac) i Vanja Ajder (Banja Luka)
Strijelci: 0:1 Kljakić 3,0:2 Kovačević 14, 1:2 Bašić 22, 1:3 Kovačević 24, 1:4 Pudar 25, 1:5 Kovačević 27, 1:6 Andrić 35, 2:6 Jošić 36, 3:6 Savić 39, 4:6 Stojanović 39
Žuti kartoni: -

KOTOR VAROŠ: Vasiljević, Tepić, Nedić, Bašić, Knežević, Jošić, Radiša, Savić, Trifković, Glamočak, Stojanović, Babić, Tomić, Žarić

NEVESINJE: Romović, Andrić, Pudar, Kljakić, Kovačević, Parović, Adžić, Vuković, Marušić

Gradiška 2 : 4 Doboj
Kotor Varoš 2 : 6 Young Boys
Nevesinje 5 : 2 Derventa
Željeznica 9 : 0 Policajac