Čataković koban za Siiti

Fudbaleri Sarajeva ostvarili su visoku pobjedu na gostovanju kod Tuzla Sitija rezultatom 5:1 u utakmici 24. kola VVin lige Sarajevo je dosta bolje otvorilo meč i do vodstva je stiglo već u 18. minuti. Odličnu akciju Bordo tim po desnoj strani je iskoristio Čataković, koji je pogodio sa nekih 10 metara.

Tuzla je zaigrala bolje nakon primljenog pogotka, dok je Bordo tim čekao šansu iz kontranapada, kojih je imao nekoliko, no izostala je realizacija.

U 34. minuti domaći postižu gol preko Hadžića, no napadač Tuzla Sitija je definitivno bio u nedozvoljenoj poziciji pa je taj pogodak poništen. Pred sami kraj prvog dijela Sarajevo postiže novi gol. Radović je ubacio iz kornera, a Čataković fenomenalnim udarcem glavom povisio na 2:0.

Već na otvorenju drugog dijela novi pogodak, ali ovaj put za domaće. Mehanović je šutirao sa 16 metara i uspio savladati Ilieva za 1:2.

Sarajevo se nije dalo omesti, zaigralo je dosta bolje, a "nagrada" je stigla u 60. minuti. Danas odlični Čataković je postigao svoj treći pogodak za 1:3. Devet minuta kasnije strijelac tri pogotka je izašao iz igre, no čini se da nije u pitanju teža povreda. Na teren je ušao povratnik u Bordo dres, Haris Duljević, a koji je samo nekoliko minuta kasnije upisao i asistenciju. Pogodak je postigao Anđušić. Konačnih 5:1 u samom finišu postavio je Mehmedović.

Bordo tim je tako ostvario jako važnu pobjedu i prišao Slogi na samo jedan bod razlike, dok Tuzla ostaje u teškoj situaciji kada je u pitanju borba za opstanak.

Zvijezda 09 2 : 3 Široki Brijeg
GOŠK 0 : 1 Posušje
Tuzla City 1 : 5 Sarajevo
Igman 2 : 0 Sloga
Željezničar 0 : 1 Velež
Borac 1 : 2 Zrinjski